Кредитори Греції готові обговорювати пом'якшення умов допомоги


Кредитори Греції готові обговорювати пом'якшення умов допомоги

Міжнародні кредитори Греції, включаючи представників Євросоюзу, дають зрозуміти, що готові до перегляду умов надання країні фінансової допомоги, щоб прискорити відновлення її економіки.

Як пише The New York Times, світ відчув певне полегшення після перемоги на недільних перевиборах в парламент прихильників збереження фінансової допомоги від партнерів по Європейському союзу і Міжнародного валютного фонду (МВФ). У разі успіху три партії таких прихильників утворюють працездатний коаліційний уряд, так як вони отримають 179 з 300 місць в парламенті.

Передбачається, що на цьому тлі Греція може отримати послаблення, хоча в цілому її кредитори будуть наполягати на виконанні довгострокових завдань, таких як скорочення держборгу і структурні реформи економіки. Можливо, терміни реалізації цих завдань будуть продовжені.

За оцінками аналітика Eurasia Group Муджтаби Рахмана, у разі продовження термінів реалізації реформ та погашення кредитів Греції будуть потрібні додаткові кошти в розмірі від 20 млрд до 30 млдр євро.

О 14:00 МСК у середу консервативна партія "Нова демократія" - переможець минулих виборів (29,7%) - відновить переговори про формування уряду з партнерами по коаліції. Відповідно до положень грецької конституції, президент країни дав лідеру "Нової демократії" Антонісу Самарасу три дні на створення уряду. Передбачається, що процес буде завершений до четверга.

У четвер увечері в Люксембурзі відбудеться зустріч Єврогрупи (міністрів фінансів єврозони), після якої в п'ятницю буде спільна нарада міністрів фінансів Євросоюзу. Участь у заходах також збираються взяти голова Європейського центрального банку Маріо Драгі та директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард. Таким чином, збереться необхідний кворум для обговорення питання Греції, хоча поки неясно, хто буде представляти Афіни на цих зустрічах.

До травня Греція повинна була представити план додаткової бюджетної економії на 11,7 млрд євро на 2013-2014 роки, однак через політичні негаразди цього так і не відбулося. Скорочення держвидатків на найближчі два роки буде одним з пріоритетних завдань нового уряду країни.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua