Депутати пропонують населенню валютні держоблігації


Депутати пропонують населенню валютні держоблігації

У парламенті вже зареєстрований законопроект, який дозволяє уряду емітувати казначейські зобов'язання у валюті.

Документом пропонується доповнити закон "Про цінні папери та фондовий ринок" зазначенням, що казначейські зобов'язання (держпапери, що розміщуються серед фізосіб) можуть мати вартість, номіновану в іноземній валюті. Виплата доходу та погашення таких цінних паперів також допускається у валюті. Емітентом паперів виступає Міністерство фінансів за дорученням Кабінету Міністрів.

Таким чином, влада в умовах проблем з платіжним балансом (перевищення імпорту над експортом і відсутність перспектив валютних запозичень за кордоном збирається вирішити відразу дві ці проблеми. "Схвалення законопроекту дасть можливість залучати кошти населення в економіку України, знизить вартість валютних позик і позитивно вплине на платіжний баланс", - відзначається в пояснювальній записці до законопроекту.

Одночасно ще одним законопроектом для операцій з казначейськими зобов'язаннями встановлюється пільговий режим оподаткування. Фінансовий результат від операцій з даними паперами не буде включатися в загальний фінансовий результат платника податків, у тому числі не будуть враховуватися і курсові коливання.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua