Точка зору: Заробити більше на Євро-2012 бізнесу завадили ілюзії


Точка зору: Заробити більше на Євро-2012 бізнесу завадили ілюзії

Українські підприємці могли більше заробити на ЧЄ з футболу, який зараз проходить в Україні, якщо б мали вищу культуру ведення бізнесу.

Таку думку в коментарі "Делу" висловив заступник директора Департаменту держінвестполітики Держагентства з інвестицій Руслан Свірський.

"На жаль, якби дух підприємницький, європейський був би трохи вищим, культура ведення бізнесу, то звичайно, Україна і підприємці заробили б у сто разів більше", - сказав Свірський.

Він упевнений, що середній європейський уболівальник не в змозі за кілька днів витратити 10 тисяч євро на перебування в країні - перед чемпіонатом у готелях різко злетіли ціни, а також подорожчав проїзд на таксі. Як з'ясовувало "Дело", вартість житла на період Євро-2012 злетіла до 30 разів.

На заперечення, що, незважаючи на це, за відгуками, іноземні туристи непогано почуваються в Україні, спеціаліст з інвестицій зауважив, що показовим буде, чи повернуться вони в нашу країну знову.

"Ми навіть не говоримо про конкретний "кеш", який привезли туристи, зараз ми говоримо про той потенціал, щоб люди хотіли б повертатися і повертатися. Але ціни роздувають до таких, що їх не можуть потягнути навіть ті європейці, які досить ситі і багаті", - сказав Свірський.

"Це говорить про те, що у нас було багато ілюзій насамперед у підприємницькому середовищі про те, що європеєць може приїхати і за два дні спустити 10 тисяч євро тільки на готелі", - підсумував експерт.

Разом з тим, в Україні є приклади вдалого бізнесу, організованого спеціально під Євро-2012. Наприклад, у Донецьку фанати швидко розкуповують футболки з жартівливими написами місцевого дизайнера Діани Берг, яка придумала символ Донецька до ЧЄ - емблему-діамант. Іноземцям подобаються принти типу "I've been to Donetsk, I fear nothing" ("Я був у Донецьку і нічого не боюся").

За даними Держмитниці, з 5 червня державний кордон України перетнуло 2,5 мільйонів осіб. За оптимістичними прогнозами ЗМІ, туристи можуть залишити в країні від 1 до 2,5 млрд. євро.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua