Експерт: Всі, хто беруть гроші в МВФ, дуже погано закінчують — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Експерт: Всі, хто беруть гроші в МВФ, дуже погано закінчують

Казна та Політика
2012
Економічний експерт Олег Соскін вважає, що програма stand by провалена і її продовження неможливо. Тому потрібно писати іншу програму, але перед цим потрібно вирішити всі питання з виплатою боргу МВФ. Тому, за його словами, заяви першого віце-прем'єра Валерія Хорошковського щодо продовження програми stand by - брехня, а висловлювання Президента України Віктора Януковича з того ж приводу - просто некомпетентні. Між тим, на думку експерта, Україні взагалі не варто брати кредити у МВФ, тому що це непосильні борги, які потрібно буде віддавати всім громадянам України. Крім того, це втрата золотовалютного запасу і загроза фінансовій стабільності країни. Таку думку експерт висловив в ексклюзивному коментарі УНН.
"Програма МВФ провалена. Її взагалі не можна вже реалізовувати. Треба спочатку виплатити весь борг, який повинні (за програмою stand by МВФ виплатити Україні - Ред.), а це близько 12,5 млрд дол. А (Україна - ред.) цього року в серпні-вересні-жовтні треба порціями по 600 млн повернути 2,5 млрд дол", - зазначив співрозмовник агентства.
О.Соскін зазначив, що заяви Хорошковського щодо продовження програми з МВФ - брехня. "І тепер потрібно зрозуміти, це свідоме введення в оману громадян України? Ну, Янукович цього не розуміє. Він взагалі у фінансово-економічних питаннях не розбирається. А Хорошковський просто говорить неправду. Не буде продовження цієї програми, треба писати іншу програму. А перед тим, як іншу писати, потрібно закрити питання з виплатою боргу МВФ", - сказав він.
Експерт також пояснив, чому неможливо продовжувати програму stand by з МВФ. "Вона (програма МВФ - Ред.) провалена. Умови, під які вона писалася, ні українським урядом на чолі з Азаровим, ні Національним банком на чолі з Арбузовим, ні Януковичем, який несе політичну відповідальність, не виконані. По-перше, не знята проблема щодо енергоносіїв. По-друге, не знята проблема приватизації державних банків. "Ощадбанк" і Укрексімбанк повинні бути корпоратизовані і приватизовані. По-третє, залишаються проблемою ті банки-банкрути, які були націоналізовані під час кризи 2008 року. Плюс є питання, пов'язані з тим, що введені дуже серйозні адміністративні обмеження щодо конвертації гривні. Це по суті антиринкові методи, які запровадив Арбузов", - пояснив він.
На питання, яких дій можна чекати від МВФ, О.Соскін відповів: "Ці відносини заморожені. МВФ чітко сказав, що ви спочатку виконайте свої зобов'язання, які ви взяли, тільки потім ми будемо говорити про подальші кроки. У нинішньої влади відносини з МВФ зведені до стану анабіозу, і цей уряд їх розблокувати не зможе".
Між тим, експерт відзначив, що Україна може обійтися без грошей МВФ. "Олігархат повинен піти з влади. Також потрібно змінити модель соціально-економічного розвитку з кланово-олігархічної на європейську модель народного капіталізму. По-друге, необхідно здійснити низку потужних реформ, інакше дефолт України буде безсумнівно. Як відомо, ми четверті в рейтингу серед країн з ризиком дефолту. Віддавати гроші МВФ все одно доведеться, а брати більше - не потрібно. Це однозначно. Це непосильні борги, які потрібно буде віддавати всім громадянам України. Крім того, це втрата золотовалютного запасу. Продовження програми або початок нової загрожує фінансовій стабільності країни. Всі, хто беруть гроші у МВФ, рано чи пізно дуже погано закінчують", - резюмував О.Соскін.
Як повідомляв УНН, перший віце-прем'єр-міністр України Валерій Хорошковський під час прес-конференції сказав, що, швидше за все, Програма з МВФ буде продовжена. За словами міністра, переговори з МВФ тривають і розглядаються різні варіанти.
"Але звичайно і програма, яка сьогодні існує з МВФ, вона буде продовжена. Залишилося питання: на кредитній чи на безкредитній основі", - сказав Хорошковський.
Він зазначив, що, швидше за все, вона буде просто продовжена.
Президент України Віктор Янукович сказав в інтерв'ю американському агентству Bloomberg, що Україна шукає способи отримання нового пакету допомоги від Міжнародного валютного фонду в 2013 році.
Україна шукає шляхи отримання нового пакету допомоги від Міжнародного валютного фонду в 2013 році після закінчення терміну дії існуючої програми на 15,6 млрд дол, яка була заморожена в березні минулого року, сказав В.Янукович.
За словами Президента України програма МВФ є "барометром", який показує, де є проблеми, і де "все добре" в країні. "Ми проводимо переговори з МВФ. Ми не відкидаємо фінансування, починаючи з наступного року", - сказав В.Янукович.
Крім того, Президент України висловив сподівання, що в країні буде поступове економічне зростання.
Нагадаємо, Україна потрапила в список країн з найбільшою ймовірністю дефолту. За рейтингом ресурсу Вusiness Insider Україна увійшла до топ-5 серед 59 країн щодо можливості дефолту. Державний борг України в квітні виріс до 61 млрд дол.
За матеріалами:
УНН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас