МВФ наполягає на піднятті пенсійного віку у Росії


МВФ наполягає на піднятті пенсійного віку у Росії

Міжнародний валютний фонд вважає, що пенсійний вік в Росії до 2030 року потрібно і для чоловіків, і для жінок збільшити до 63 років.

Про це заявив голова місії, радник європейського управління МВФ Антоніо Спілімберго.

В середині квітня з аналогічною пропозицією виступило Міністерство фінансів Росії, зазначає BFM. Там вважають, що процес переходу на нову пенсійну систему може статися навіть швидше і початися в 2015 році.

За кілька днів до цього Мінздоровсоцрозвитку РФ виступило проти підвищення пенсійного віку, оскільки, вважають у відомстві, проблему дефіциту Пенсійного фонду РФ це не вирішить. У міністерстві вважають, що дефіцит пов'язаний не з демографічними процесами, а з недостатнім тарифом страхових внесків, відсутністю фінансового джерела для системи дострокових пенсій і відволіканням 6 відсоткових пунктів на фінансування накопичувального компонента.

Як повідомлялося, раніше в Україні було схвалено поетапне збільшення пенсійного віку для жінок з 55 до 60 років і збільшення страхового стажу на 10 років для чоловіків і жінок.

Закон про пенсійну реформу передбачає, зокрема, що максимальний розмір пенсій обмежується 10 прожитковими мінімумами (нині - 7 тис 640 грн). Така норма буде поширюватися на вже призначені виплати.

Пенсійний вік держслужбовців чоловіків і 9 прирівняних до них категорій працівників буде збільшуватися до 62 років "в розстрочку". Відбудеться це з 2013 року протягом 4 років і по 6 місяців щорічно.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua