НБУ прогнозує інфляцію в 2012 р. на рівні 5%


НБУ прогнозує інфляцію в 2012 р. на рівні 5%

У 2012 р. інфляція в Україні складе 5%, а економіка України зросте на 2-3%. Таку думку в інтерв'ю американському виданню Fluent In Foreign висловив голова Національного банку України (НБУ) Сергій Арбузов. Крім того, за його словами, дефіцит держбюджету, завдяки стабілізації в сфері державних фінансів, складе 1,8% від ВВП.

"Рівень інфляції другий рік поспіль б'є мінімальні історичні рекорди, зараз він становить 0,6% в річному вирахуванні", - зазначив Арбузов.

За його словами, прогноз інфляції від НБУ на цей рік - близько 5%. "Для України це дуже хороший результат. Національний банк України і надалі буде докладати зусилля для втримання інфляції на стабільному низькому рівні", - підкреслив голова НБУ.

"Свій внесок у покращення інвестиційного клімату Нацбанк здійснює через підтримку цінової стабільності в державі, сприяння стабільності банківської системи і підтримку економічної політики уряду", - особливо відзначив Арбузов.

"Ми будемо приділяти увагу й іншим заходам, наприклад, щодо поліпшення функціонування фондового ринку, який повинен у перспективі стати головним джерелом капіталу для внутрішніх інвестицій", - зазначив голова НБУ.

Він повідомив, що вже працює ринок інвестиційних золотих монет, а також срібних і платинових. За його словами, спостерігається високий попит на цей інструмент. Крім того, Нацбанк планує розширити коло інструментів кредитування для банків. "Зокрема, ми хочемо дозволити кредитування підприємств, що володіють ліцензією на видобуток, під заставу цієї ліцензії", - резюмував Арбузов.

Як повідомлялося, в Україні базова інфляція за травень 2012 р. відносно травня 2011 р. сповільнилася до 4,2%, в порівнянні з 4,7% в лютому 2012 р. За даними Держстату, опублікованими 6 червня ц.р., інфляція в Україні за 5 місяців 2012 р. складе 0,4%, в травні була дефляція 0,3%. Дефляція до травня 2011 р. склала 0,5%.

За підсумками 2011 р. інфляція проти 2010 р. знизилася до 4,6% - це найнижчий показник з часів здобуття Україною незалежності в 1991 р. При цьому базовий індекс інфляції за 12 місяців 2011 р. склав 7,7%, що менше від показника 2010 р. на 0,9 в.п.

Згідно з даними Eurostat, Україна з показником інфляції 4,6% зайняла третє місце серед країн Європи. На першому місці за рівнем інфляції в Європі за 2011 р. опинилася Білорусь (108,7%). Росія зайняла друге місце (6,1%), Словаччина з показником 4,6% посіла третє місце.

У держбюджеті на 2012 р. прогноз інфляції закладений на рівні 7,9%. У той же час, Мінекономрозвитку прогнозує, що інфляція в Україні в 2012 р. складе 5,3%. Відзначимо, в кінці травня ц.р. керівник місії Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крістофер Джарвіс заявив, що інфляція в Україні в 2012 р. складе 7%.

Що стосується ВВП України, то в оцінці економічного стану Національного банку України (НБУ) повідомлялося, що зростання ВВП України за 4 місяці 2012 р. залишилося на квартальному рівні, який в свою чергу збільшився в річному вирахуванні на 1,8%. До цього НБУ повідомляв, що зростання ВВП України в I кварталі ц. р. склало 2,5% в річному вирахуванні.

7 червня ц.р. президент України Віктор Янукович заявив, що зростання ВВП України на сьогоднішній день складає приблизно 2%.

Раніше прем'єр-міністр України Микола Азаров прогнозував, що зростання ВВП в 2012 р. складе 5-6%. А нинішній секретар РНБО Андрій Клюєв, перебуваючи на посту першого віце-прем'єр-міністра, міністра економічного розвитку і торгівлі заявляв, що уряд ставить перед собою завдання вийти на середньорічні темпи зростання ВВП в 2012 р. 6-8%.

У держбюджеті на 2012 р. закладено зростання ВВП на рівні 3,9%. Однак, згідно з прогнозами Світового банку, ВВП України в 2012 р. виросте тільки до 2,5%. Такий же прогноз міститься в документах Європейського банку реконструкції та розвитку - 2,5%, що на 1 відсотковий пункт менше, ніж в жовтневому прогнозі. Згідно з прогнозами Fitch, зростання ВВП в Україні в 2012 р. сповільниться до 4%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua