Fitch знизило рейтинг Іспанії одразу на три щаблі


Fitch знизило рейтинг Іспанії одразу на три щаблі

Міжнародне рейтингове агентство Fitch знизило рейтинг державного боргу Іспанії відразу на три щаблі до ВВВ і присвоїло йому негативний прогноз.

У повідомленні Fitch йдеться, що Іспанія особливо вразлива до погіршення боргової кризи в зоні євро через великий обсяг чистої зовнішньої заборгованості.

Як повідомлялося, фінансова ситуація в четвертій за розміром економіці єврозони, незважаючи на проведені реформи, швидко погіршується. На думку експертів, допомагати зараз потрібно не всій країні, а тільки її банківському сектору.

Тим часом керівництво Європейського Союзу висловило готовність надати Іспанії відстрочку. Похваливши 30 травня уряд у Мадриді за проведені ним реформи і заходи економії, європейський комісар з економічних питань Оллі Рен виступив з ініціативою, яка, на перший погляд, виглядає обнадійливою. Він запропонував дозволити Іспанії виконати зобов'язання щодо скорочення бюджетного дефіциту до максимально 3 відсотків від ВВП на рік пізніше, ніж до цих пір планувалося: не в 2013 році, а в 2014.

Іспанія страждає від боргової кризи, що впливає на її уряд, банки та компанії. При цьому країна готується до випуску нових облігацій, з наміром отримати кошти для підтримки проблемних банків і регіонів, незважаючи на зростаючу вартість запозичень, яка зараз становить 7%. На зазначеному рівні інші країни ЄС вже зверталися за допомогою до міжнародних інститутів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua