Найбільшим банкам США потрібно 50 млрд доларів для відповідності нормам "Базеля ІІІ"


Найбільшим банкам США потрібно 50 млрд доларів для відповідності нормам "Базеля ІІІ"

Додатковий капітал у розмірі 50 млрд доларів необхідний 19 найбільшим банківським холдингам США для відповідності нормам банківського регулювання "Базель III". Про це заявив представник Федеральної резервної системи Джеремі Стайн, якого цитує агентство MarketWatch.

При цьому, на його думку, кредитним організаціям середнього та малого розміру знадобиться докапіталізація в цілому на 10 млрд доларів.

У четвер члени правління ФРС одноголосно схвалили пропозиції про посилення вимог до банківського капіталу, що засновані на "Базелі III" і передбачають збільшення відношення вартості звичайних акцій банку до його активів, зважених з урахуванням ризику, до 7% з 2% в період з 2013 по 2019 рік.

"Ми рухаємося від світу, де 2% - це норма, до світу, де норма - це 7%, і це один з найважливіших кроків для того, щоб убезпечити фінансову систему", - сказав Стайн.

За оцінками ФРС, в даний час загальний обсяг капіталу великих банків США становить 791 млрд доларів.

У 2010 році Базельський комітет схвалив пакет реформ в банківській сфері ("Базель III"). Нові правила передбачають, що достатність банківського капіталу першого рівня (tier 1 ratio) повинна скласти 4,5% в 2013 році і зрости до 6,0% до 2019-го. Вужчий показник, що включає тільки відношення вартості звичайних акцій банку до його активів, зважених з урахуванням ризику (core tier 1 capital), повинен зрости з 3,5% в 2013-му до 4,5% в 2019-му. До цього додається ще й "буфер", який повинен до 2019 року довести співвідношення до 7%.

В кінці минулого року ФРС США опублікувала комплекс заходів, спрямованих на посилення регулювання в сфері банківського сектора. Зокрема, американський регулятор має намір заборонити банку, активи якого перевищують 500 млрд доларів, надавати іншому банку з таким же розміром активів кредит, обсяг якого перевищує 10% від його сукупних активів (кредитний ризик за яким складає 10%) або 25% від його капіталу.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua