НБУ: Низька інфляція зміцнює фінансову стабільність України


НБУ: Низька інфляція зміцнює фінансову стабільність України

Зниження інфляції за підсумками п'яти місяців 2012 року до 0,4% означає підвищення купівельної спроможності українських громадян, яке дозволить підтримувати економіку в умовах падіння зовнішнього попиту, вважає керівник групи радників голови Національного банку України Валерій Литвицький.

"Це одна з фундаментальних умов для здешевлення кредитування і пожвавлення інвестицій", - підкреслив він в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Він особливо вказав на те, що низька інфляція означає відсутність передумов для девальвації.

"Це повинні розуміти і на валютному ринку ті, хто дивиться не на два місяці вперед, а на 22 місяці", - зазначив радник голови НБУ.

В.Литвицький нагадав, що сальдо інтервенцій Нацбанку в травні було практично рівноважним і резерви, як і раніше, як і на початку року, знаходяться в інтервалі між $30-31 млрд, чого цілком достатньо для підтримки курсової стабільності.

"Збереження періоду низької інфляції дозволить зберегти і зміцнити тенденцію девальвації реального ефективного обмінного курсу, що так необхідно для протекції вітчизняного експорту", - сказав експерт.

Коментуючи зафіксовану Держстатом в травні дефляцію 0,3%, В.Литвицький відзначив, що ціновий фон, як і економіка, переживає різні фази.

"Сьогодні є деяке уповільнення економіки, серед іншого це сприяє підтримці низького цінового фону. Однак у світі домінують прогнози прискорення економіки у другому півріччі цього року і посилення цінового тиску, в тому числі і в Україні. Зокрема, такі прогнозні оцінки шанованого Міжнародного валютного фонду (МВФ)", - пояснив радник голови НБУ.

Він додав, що 0,3% - це не глибока дефляція, на рівні статистичної похибки. Експерт нагадав, що в 2010 році дефляція трималася чотири місяці, проте рік був завершений з інфляцією на рівні близько 10%.

В.Литвицький вказав, що бюджетні видатки будуть зростати, що створить більш комфортний фон для виробників. На його думку, імовірність інфляції менше від урядового прогнозу (7,9% - ІФ) майже стовідсоткова.

"Офіційна позиція НБУ - інфляція не перевищить 5%. Моя суб'єктивна думка, що у нас є хороші шанси мати інфляцію нижче рівня 2011 року, десь 4,6%", - сказав експерт.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua