Збитки, викликані недбалістю, чиновники компенсують з власної кишені


Збитки, викликані недбалістю, чиновники компенсують з власної кишені

Посадові і службові особи державних органів будуть відшкодовувати з власної кишені збитки, якщо їх службова діяльність призведе до рішень суду про стягнення коштів з державного органу. Про це повідомив міністр юстиції Олександр Лавринович, коментуючи ухвалений Верховною Радою Закон України "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень", повідомили УНН в прес-службі Мін'юсту.

Він зазначив, що даним законом не тільки не обмежуються жодні, встановлені законами, права громадян. Навпаки, посилюються гарантії держави щодо виконання судових рішень та виконавчих документів і обмежуються можливості затягувати або відкладати виконання судових рішень.

Так, цим законом встановлені чіткі терміни стягнення коштів з державного органу за рішенням суду.

Перерахування коштів особі, що їх стягує, повинна бути здійснена у тримісячний термін з дня надходження до Державної казначейської служби України необхідних для цього документів і відомостей. (Із заявою про виконання рішення суду в Державну казначейську службу України звертається сам стягувач). У разі якщо рішення суду про стягнення коштів з державного підприємства або юридичної особи не виконані протягом шести місяців з дня винесення постанови про відкриття виконавчого провадження, його виконання буде здійснюватися за рахунок коштів, передбачених за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду.

У випадку, якщо Державна казначейська служба протягом трьох місяців не перерахує кошти за рішенням суду, особі, що їх стягує, буде виплачуватися компенсація в розмірі 0,3 відсотка річних від несплаченої суми за рахунок коштів, передбачених за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду.

Виплати за рішенням суду, а також компенсації за несвоєчасно здійснені виплати даний Закон кваліфікує як збитки державного бюджету.

При цьому, закон зобов'язує органи прокуратури звертатися до суду з позовами про відшкодування збитків, завданих державному бюджету.

У разі встановлення в діях посадової особи державного органу складу злочину за обвинувальним вироком суду, державні органи реалізують право зворотної вимоги (регресу) до такої особи про відшкодування збитків, завданих державному бюджету, у розмірі виплаченого відшкодування.

Якщо збитки, завдані державному бюджету, стануть результатом спільних дій або бездіяльності кількох посадових та службових осіб, такі посадові та службові особи будуть нести солідарну відповідальність.

Законом також визначається, що виконання рішень суду про стягнення коштів, боржником за якими є державний орган, здійснюватиметься Державною казначейською службою в межах відповідних бюджетних призначень шляхом списання коштів з рахунків такого державного органу, а в разі відсутності у зазначеного державного органу відповідних призначень - за рахунок коштів, передбачених за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua