"Нафтогаз" продав "Укрексімбанку" ОВДП на 1 млрд грн


"Нафтогаз" продав "Укрексімбанку" ОВДП на 1 млрд грн

Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" продала Державному експортно-імпортному банку ("Укрексімбанк") облігації внутрішньої державної позики (ОВДП) на загальну суму 1 млрд грн на умовах РЕПО. Про це повідомляє портал державних закупівель.

"Нафтогаз" продав "Укрексімбанку" 500 тис. ОВДП з кодом UA4000092100 (номіналом 1 тис. грн) і 500 тис. ОВДП з кодом UA4000130090 (номіналом 1 тис. грн).

Зворотня сума викупу становить 1 млрд 028 млн 550 тис. грн (без ПДВ).

Договір між НАК і "Укрексімбанком" був підписаний 28 травня 2012 року.

Наприкінці травня "Нафтогаз України" продав ПАТ "Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк" 1 млн ОВДП на загальну суму 1 млрд 37,79 млн грн, повідомляє портал держзакупівель.

Місяцем раніше "Нафтогаз" продав трьом банкам ОВДП на суму 9,82 млрд грн. облігації купили "Промінвестбанк", "Дельта Банк" і "Укрексімбанк".

У березні вступив в силу закон, що передбачає надання права Кабінету міністрів України здійснити випуск ОВДП у сумі 7,4 млрд грн з подальшим придбанням у власність в обмін на ці облігації акцій додаткової емісії НАК "Нафтогаз України". Для розрахунків з "Газпромом", "Нафтогаз" регулярно здійснює продаж ОВДП "Ощадбанку" та "Укрексімбанку".

Відзначимо також, що за імпортований у квітні газ, НАК перерахувала "Газпрому" більше 628 млн дол. Ціна природного газу для компанії у другому кварталі 2012 р. складає близько 425 дол. За минулий рік, за даними прем'єр-міністра Миколи Азарова, Україна заплатила за газ близько 70 млрд грн. Нещодавно Азаров повідомив, що ціна газу для України складає 450 дол./тис. куб. м.

НАК "Нафтогаз України" є вертикально-інтегрованою нафтогазовою компанією, яка здійснює повний цикл операцій з розвідки та розробки родовищ, експлуатаційного та розвідувального буріння, транспортування та зберігання нафти і газу, постачання природного і скрапленого газу споживачам. Чистий прибуток НАК у минулому році склав 9 млрд 147 млн 542 тис. грн проти збитку 24 млрд 184 млн 589 тис. грн в 2010 р. Чистий збиток НАК "Нафтогаз України" за I квартал 2012 р. склав 4 млрд 149 млн 208 тис. грн проти збитку 1 млрд 412,8 млн грн в 2010 р.

Компанія об'єднує найбільші нафтогазовидобувні підприємства країни і є монополістом з транзиту і зберігання природного газу в підземних сховищах, а також з транспортування нафти трубопровідним транспортом по території України. "Нафтогаз" здійснює переробку газу, нафти та конденсату на п'яти газопереробних заводах, виробляючи на них скраплений газ, моторні палива та інші типи нафтопродуктів. Компанія також має власну мережу автозаправних станцій.

Відзначимо також, що 7 травня вступив в силу закон, що вносить зміни в акт "Про трубопровідний транспорт" про реформування нафтогазового комплексу". Закон, зокрема, передбачає, що реорганізація держпідприємств, дочірніх підприємств НАК "Нафтогаз України", що здійснюють діяльність з транспортування магістральними та/або розподільними трубопроводами, зберігання в підземних газосховищах, і самим "Нафтогазом", здійснюється за рішенням Кабміну. Крім того, закон передбачає встановлення заборони на приватизацію держпідприємств, дочірніх підприємств "Нафтогазу".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua