S&P оцінила шанси Греції покинути єврозону


S&P оцінила шанси Греції покинути єврозону

Рейтингове агентство Standard & Poor's оцінило шанси Греції покинути єврозону в найближчі місяці. На думку аналітиків, такий результат подій відбудеться з вірогідністю один з трьох, тобто 33,3 відсотка.

На думку S&P, відмова Греції від єдиної валюти відбудеться в тому випадку, якщо майбутній уряд країни відмовиться від непопулярного курсу економії бюджетних коштів, який вимагають проводити міжнародні кредитори, що спричинить за собою припинення фінансової допомоги з-за кордону.

В такому випадку, відзначають аналітики, грецьку економіку очікує серйозний збиток, який в середньостроковій перспективі, найімовірніше, призведе до дефолту.

У той же час S&P відзначає, що вихід Греції з єврозони навряд чи спрогнозує "ефект доміно" і відмови від євро низки інших країн, якого побоюються деякі інвестори. На думку S&P, Європа підтримає держави, найбільш сильно зачеплені борговою кризою, в разі необхідності збільшивши їм фінансову допомогу, щоб не допустити їх відмови від єдиної валюти.

Нагадаємо, в Греції 17 червня мають пройти парламентські вибори, за підсумками яких буде сформовано новий уряд країни. Як очікується, в разі перемоги лівих сил Греція може відмовитися від умов міжнародних кредиторів щодо економії бюджетних коштів, а в разі перемоги їх противників продовжить курс жорстких скорочень видатків.

Як зазначає Agence France-Presse, останні опитування громадської думки показують приблизну рівність сил у прихильників і противників жорсткого економічного курсу.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua