Готелі Києва вже підраховують збитки від Євро — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Готелі Києва вже підраховують збитки від Євро

6196
Одна з найбільших в світі консалтингових компаній у сфері нерухомості Jones Lang LaSalle Hotels (JLLH) прогнозує на час Євро-2012 зниження доходів готелів Києва від бізнес-туристів.
"Бронювання квитків на матчі чвертьфіналу та фіналу, які пройдуть в Києві, здійснюється дуже повільно при тому, що саме на ці ігри, здатні привернути інтерес уболівальників з різних країн світу, були покладені основні надії міських готелів", - говорить виконавчий віце-президент, керівник JLLH в Росії і СНД Марина Усенко.
Заступник голови правління "Промінвестбанку" В'ячеслав Юткін (управляв готелями Національної резервної компанії в Україні) відзначає, що зараз власники готелів не можуть здати номери навіть за номінальною вартістю.
"На приїзд вболівальників вплинули заяви про можливі політичні санкції стосовно української влади і бойкот Євро-2012 з боку ЄС. Налякали туристів повідомлення в пресі про прояви расизму в Україні та про високі ціни на готелі. Ціни вже знизилися, хоча їх підвищення на період проведення подібного заходу - нормальна практика. У Відні під час фіналу номери коштували в п'ять разів дорожче, і ніхто не обурювався", - підкреслив Юткін.
На думку експертів, проведення чемпіонату призведе до зниження бізнес-потоку до Києва, що вплине на завантаження в готелях. "Попит на готельне розміщення в місті формується переважно за рахунок цього сегмента. Крім того, на завантаження готелів в 2012 році можуть вплинути парламентські вибори в жовтні, які, як очікується, заморозять багато бізнес-проектів. В результаті, на думку Усенко, поточний рік може виявитися нелегким для готелів Києва", - повідомляє видання.
Проведення Євро-2012 стало каталізатором для девелоперів. До кінця 2015 року на ринок Києва має вийти ще 2,28 тис. номерів високого і середньоцінового стандарту, що збільшить поточну пропозицію на 83%, зазначила Усенко.
За її словами, бажаючи скористатися потоком туристів, які приїдуть до Києва на Євро-2012, готельєри активно будували масштабні об'єкти.
"Основним стимулом для бізнесу були десятирічні податкові пільги і компенсації за кредитами, які ввів Кабмін. Однак на практиці компенсації отримали одиниці", - зазначив Юткін.
А такі готелі, як Hilton і Holiday Inn, просто не встигли відкритися до чемпіонату, відзначають в JLLH.
"Комерсант-Україна" також зазначає, що якісних готельних номерів у столиці недостатньо. Згідно зі звітом JLLH, тільки 28% або близько 2,76 тис. номерів від загального обсягу фонду столиці можна віднести до сучасного стандарту. Зараз ринок нараховує понад 9,8 тис. номерів в 133 закладах колективного розміщення (готелі, хостели і т.д). Більше третини якісного номерного фонду Києва відноситься до сегментів Luxury і Upper-Upscale (5 зірок) - 933 номери, до сегменту Upscale (4 зірки) відноситься 607 номерів, Mid-Market (3 зірки) - 557 номерів, Economy (2 зірки) - 662 номери.
"Доходи готельєрів поки також невисокі. Лише останні два роки готельний ринок Києва почав покращувати операційні показники. Готелі сучасного стандарту в 2011 році досягли завантаження в 62% (+15,7%) і при середній вартості номера $266 (+8,7%). Готелі більш низького класу досягли завантаження в 70-75%. Однак зі збільшенням кількості якісних готелів готельєри навряд чи можуть розраховувати на зростання завантаження і прибутку", - пише видання.
За матеріалами:
Коммерсант-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас