Депутати можуть ініціювати денонсацію міжнародних угод — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Депутати можуть ініціювати денонсацію міжнародних угод

719
Конституційний суд (КС) України визнав неконституційним закон про внесення змін до Регламенту Верховної Ради, згідно з якими народні депутати не мають права вносити на розгляд парламенту законопроекти про денонсацію міжнародного договору України.
Це випливає з рішення КС, прийнятого за зверненням 47 народних депутатів, оприлюдненого в четвер.
Парламентарії у своєму зверненні просили визначити відповідність Конституції закону "Про внесення зміни до регламенту Верховної Ради України" від 11 січня 2012 № 4308-VІ, яким ч.1 ст.202 викладена в новій редакції, згідно з якою народні депутати України не мають права вносити на розгляд парламенту законопроекти про денонсацію міжнародного договору України.
До внесення цієї зміни народні депутати України були суб'єктами права законодавчої ініціативи щодо законів про денонсацію міжнародного договору України.
Як повідомлялося, опозиційні парламентарії неодноразово реєстрували у Верховній Раді законопроект про денонсацію угоди між Україною і Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту РФ на території України.
Дана угода була підписана 21 квітня 2010 року в Харкові та ратифікована Верховною Радою 27 квітня 2010 року.
21 квітня 2010 р. президенти Росії та України - Дмитро Медведєв і Віктор Янукович - в результаті переговорів у Харкові домовилися продовжити термін перебування російської бази в Криму на 25 років, починаючи з 2017 року, коли закінчується дія нинішньої угоди, з правом його продовження ще на п'ять років. Влада обґрунтувала таку угоду домовленістю "Газпрому" і "Нафтогазу" про пільгові ціни (знижки) на газ для України.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас