Зростання ВВП Індії в січні-березні сповільнилося до мінімуму за 8 років, гірше від очікувань


Зростання ВВП Індії в січні-березні сповільнилося до мінімуму за 8 років, гірше від очікувань

ВВП Індії зріс у фінансовому році, що закінчився в березні 2012 року, на 6,5%, у тому числі в січні-березні - на мінімальні, принаймні, за вісім років 5,3% відносно рівня аналогічного періоду попереднього фінроку, йдеться в повідомленні Центрального статистичного управління Індії.

Аналітики, опитані агентством Bloomberg, прогнозували перший показник на рівні 6,7%, другий - на рівні 6,1%.

Економісти відзначають, що індійська економіка - в дуже непростій ситуації: з одного боку, європейська боргова криза і загальне сповільнення темпів відновлення світової економіки вимагає активного втручання і розширення стимулювання зростання темпів ділової активності всередині країни, а з іншого - висока інфляція і рекордний дефіцит зовнішньоторговельного балансу в значній мірі обмежують можливості Центробанку та уряду з надання допомоги бізнесу і населенню країни шляхом зниження ставок і уливання ліквідності.

"Індії загрожує тривале сповільнення темпів зростання, якщо тільки їй не вдасться провести реформи в стислі терміни, особливо враховуючи, що можливості щодо зниження процентних ставок обмежені, - відзначає головний економіст Yes Bank Шубхада Рао. - Країна стоїть перед гострою необхідністю створення умов для прискорення темпів економічного зростання, щоб знизити рівень бідності й зберегти статус швидкозростаючої економіки".

За підсумками третього фінкварталу минулого року ВВП Індії зріс на 6,1% в річному численні. У 2010-2011 фінроці економіка країни збільшилася на 8,4%.

Цільовий показник зростання ВВП Індії встановлений урядом країни на позначці в 9%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua