Чи потрібна українцям російська мова як друга державна?


Чи потрібна українцям російська мова як друга державна?

Бійка у Верховній Раді, що відбулася в четвер, 24 травня, викликана розглядом закону про мовну політику, спровокувала бурю коментарів у всіх інтернет-виданнях і соцмережах. Поки що опозиція не дала російській мові стати фактично другою державною, але в Партії регіонів запевняють, що закон буде схвалений.

Читачі сайту finance.ua також не залишили без уваги цю тему. Як завжди, думки розділилися. Пропонуємо вам коментарі читачів щодо того, чи потрібна українцям російська мова як друга державна.

virusvkr - знову нас просто хочуть поділити на правих і лівих (чорних/білих, злих/добрих і тд...) .... але проблеми такої в суспільстві НЕМАЄ! кожен говорить або розуміє рос/укр. Ми Україна все-таки, і мова у нас повинна бути 1 державна!

Fenix - І цією мовою повинен бути не суржик - російський і не український! А лише рідний ДАВНЬОРУСЬКИЙ! Давньоруська мова - мова східних слов'ян у період приблизно з VI по XIII-XIV століття, спільний предок білоруської, російської та української мов. Ось саме вона повинна бути державною мовою. Та це прекрасний компромісний варіант для всіх!

Адам Сміт - Депутати від опозиції самі підіграли ПР. ПР продемонструвала, що вона всіма силами, з ризиком для життя, намагається захистити російськомовних, але "бандерівці" не дають.

Якби закон схвалили, багато виборців, для яких проблема російської мови є важливою, розслабилися і стали б голосувати за опозицію. З іншого боку, ПР не могла вкотре затягнути цей закон - шостий раз розіграти мовну карту на виборах не вийшло б - просто ніхто не повірив би. Зате тепер російськомовні:

а) налякані войовничими націоналістами, які скоро введуть кримінальну відповідальність за розмови російською на вулиці (я, до речі, повністю дивився всі засідання - і таки наляканий).

б) бачать, що ПР робить все можливе, проте ударних сил не вистачає, але якщо додати їм голосів на наступних виборах, щоб вийшла конституційна більшість...

Загалом, двоходова комбінація розіграна майстерно, опозиція, як завжди, продемонструвала свою абсолютну тактичну недалекість. Цікаво, при цьому "патріотична опозиція" каже, що мовна проблема в Україні проблемою не є, а є безліч більш насущних проблем - і при цьому влаштовує з її приводу такі істерики...

stokoz - яка кількість людей в Україні розмовляє російською і вона їм рідніша? ... я бачив, десь до 45%. При цьому ж не йдеться про заміну мови!? українська залишається держ.... говоріть нею, навчайтесь, складайте документи... хто заважає? але не люблять багато її... "теляча" - згадайте гаіца... повірте він не єдиний, хто так вважає... на армійців подивіться... офіцери мову яро ненавидять... в кінотеатрах скільки галасу було як вводили обов'язковий переклад тільки на укр? (хоча, чесно, останнім часом мені укр. мовою дивитися приємніше... рівень озвучення у наших явно виріс... та й приколи українською якось звучать смішніше) особисто я російську взагалі не вчив... все навчання українською було... тим не менш, нічого проти введення другої російської не маю... це для зручності мільйонів наших співгромадян робиться... що поганого?

tiscov - А я був звільнений від української мови, говорю тільки російською, як і всі в місті. Проте мені все одно, буде другою російська чи ні. Мене і так все влаштовує і фільми українською теж. Дійсно прикольно.

artist_007 - Мовне питання, по суті, висмоктане з пальця, його розігрують тільки перед виборами. А тепер ще й додатково мобілізували розчарований російськомовний електорат великих міст, який повільно, але впевнено, відвертається від ПР. Вважаю, ще не одне таке шоу побачимо до виборів. Правда, якщо ще й переслідується мета дострокові вибори провести, то привід відмінний!

mura - Хлопці заспокойтеся, російську мову тут не приймуть НІКОЛИ. Це прохідний пішак будь-яких виборів. Згадайте Кучма, Ющенко і Янукович ВСІ обіцяли вирішити питання, і що? Якщо виконають обіцянку, з чим тоді на наступні вибори йти?

Black_C - Не скажу за вчорашню школоту, що зображає з себе дорослих, але люди старшого віку, які навчалися ще за совка-українську мову та літературу змушені були вивчати в примусовому порядку (це так, до криків бандерлогів, що при СРСР українську мову і культуру знищували) І говорити нею вміють, просто НЕ ХОЧУТЬ! і за це бандерлоги повинні сказати спасибі собі, своїй де*** політиці! Мені часом здається, що найпалкіші нацики на утриманні у проросійських націоналістів. Адже це їхніми стараннями, переважна більшість жителів східної України, що досить толерантно ставилися і до української мови і до справжньої української історії (а не тієї брехні, що зараз намагаються втюхати) і до української культури з її носіями, зараз - відчувають яскраво виражену ідіосинкразію. А якщо далі так піде - то і бити скоро почнуть. І за це можете сказати спасибі собі і своїм суїцидальним нахилам!

Сердитий - Я українську мову в школі не вчив взагалі. Моя рідна мова - російська, але українську знаю і можу говорити. Розмовляти, правда, важко. Немає практики. Так от. Найголовніше в тому, що ми громадяни однієї країни. Не важливо, якою мовою ми говоримо, головне, що ми один одного чудово розуміємо і те, що проблеми у нас у всіх однакові і на сході України, і на заході. А розділяють нас політики. Якщо, ну теоретично, ми могли б вибрати нормальних людей у владу, то проблема мови стала б абсолютно неактуальною. У Швейцарії державних мов аж французька, німецька, італійська в деяких кантонах, а крім того ще й місцеві діалекти. Там немає проблем. А тепер уявіть собі там наших депутатів.

Y @ - А я навчався в школі на зорі незалежності України. Обов'язковими до вивчення були і українська, і російська, і англійська (німецька) мови, і що найбільш несправедливо - математика. За довідками нічиїх дітей не звільняли. У кращому випадку могли звільнити від фізкультури, але ніяк не від англійської (гади). Але найпідліше було те, що я був зобов'язаний бути присутнім на заняттях з математики, а значить підневільно вивчати все те, що й інші.

MordorSV - Політичний цирк це. Ця так звана "проблема" чомусь спливає точно перед виборами. Ну мова, ну і що? Я ось записався на курси китайської. Мене потрібно побити палицями чи дати орден?

mphet - Все правильно, Великий і Могутній вартий того, щоб за нього боротися.

iceef - Я чудово розмовляю обома мовами, так що не бачу проблеми, аби депутати теж вивчили українську мову і не займалися дурницями. Нічого не маю проти "Пушкіна" або "Толстого" читав їх твори із задоволенням, але не треба замилювати очі людям мовним питанням. Уже 20 років живемо, і аби на цьому не акцентували увагу, то і проблеми б не було. Вони ж просто банально хочуть пересварити людей між собою, аби відволікти їх увагу від економічної ситуації в країні. Якось все скидати на попередників після двох років біля корита вже не виходить, тому повертаються до перевірених методів!

SerDem - А я тільки за схвалення законопроекту про мови - всім національностям було б добре і комфортно Така велика територія не може бути одномовною і решті прикро і незручно в усіх сферах життя

Fenix - Так тут і обговорювати нічого! Форум то економічний і підходити до подібних питань потрібно практично. Ось давайте уявимо собі людину, яка знає лише одну українську мову Якщо вона живе в глухому забитому селі - то в принципі їй цього буде достатньо. Якщо ж будь-який інший варіант - то їй краще застрелитися! Інет російський (українських ресурсів - нуль), цей форум теж, до речі, не для неї - вона тут нічого не зрозуміє! Захочете щось почитати - це тільки російською. А як отримати їй освіту, якщо вся спеціальна і наукова література - тільки російською! Кіно, музика, спектаклі - тільки російською. А для ось того з села - тільки "Воплі Відоплясова" та інше подібне сміття! Поясніть мені одне.... Навіщо вчити ту мову, яка тобі не потрібна! У порядку факультативу.... для особливо національно стурбованих громадян... але для моїх онуків - категорично НІ! Нехай краще в цей час спортом і фізкультурою займуться!

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua