Кабмін погрожує в'язницею виробникам неякісних продуктів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Кабмін погрожує в'язницею виробникам неякісних продуктів

1660
Кабінет міністрів України пропонує Верховній Раді посилити вимоги до якості і безпеки харчових продуктів, а також посилити відповідальність виробника за порушення законодавства про безпеку харчових продуктів.
Відповідний урядовий законопроект № 10495 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо безпечності харчових продуктів" зареєстрований у Верховній Раді 21 травня 2012 року.
Як зазначено в пояснювальній записці до законопроекту, документом передбачається внесення змін до 12 законодавчих актів України, зокрема, в Кримінально-процесуальний кодекс, Кодекс про адміністративні правопорушення, Кримінального та Господарського кодексів, до законів "Про безпечність та якість харчових продуктів" , "Про дитяче харчування", "Про захист прав споживачів", "Про вилучення з обігу, переробку, утилізацію, знищення або подальше використання неякісної та небезпечної продукції", "Про ветеринарну медицину".
Крім того, в документі пропонується змінити положення, що визначають функції, завдання і компетенцію органів виконавчої влади у сфері контролю безпеки харчових продуктів. Уряд, зокрема, пропонує зосередити повноваження з державного контролю безпеки харчових продуктів в єдиному компетентному органі - Державній ветеринарній та фітосанітарній службі України.
Запропоновані урядом зміни уточнюють і деталізують поняття "безпечний" та "небезпечний" продукт, визначають критерії, що використовуються для їх оцінки, уточнюють обов'язки щодо впровадження системи НАССР, забезпечення простежуваності на всіх стадіях виробництва та обігу харчових продуктів і так далі.
Крім цього, законопроект посилює відповідальність виробника за порушення його обов'язків, визначених у законодавстві про безпеку харчових продуктів.
Згідно із законопроектом, зокрема, за обіг небезпечних харчових продуктів, які призвели до легкого тілесного ушкодження потерпілого, передбачається штраф від 225 до 370 неоподатковуваних мінімумів доходів або громадські роботи на строк від 150 до 240 годин, або виправні роботи до одного року. У разі заподіяння шкоди середньої тяжкості передбачені виправні роботи від одного року до двох років або обмеження/позбавлення волі від двох до п'яти років. Дії, що спричинили смерть, караються позбавленням волі на термін від п'яти до десяти років.
За матеріалами:
Подробности
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас