Німецькі банкіри запропонували Греції ввести паралельну валюту - гевро


Німецькі банкіри запропонували Греції ввести паралельну валюту - гевро

Якщо в результаті наступних виборів в Греції буде сформовано уряд, що виступає проти виконання умов, передбачених програмою фінансової допомоги, це може привести до появи паралельної євро валюти, а не до формального виходу країни з єврозони і повернення до драхми. Про це заявили економісти Deutsche Bank.

У підготовленій ними аналітичній записці йдеться, що Греція навряд чи відмовиться від євро, так як це призведе до "масштабного дефолту і колапсу банківського сектора, що може стати причиною економічних, соціальних і політичних катастроф".

Найбільш імовірним сценарієм, вважають німецькі фінансисти, стане часткове припинення фінансової допомоги, що передбачає подальшу підтримку обслуговування боргу та банківського сектору Греції. Разом з тим буде повністю припинено фінансування основних витрат уряду.

У цьому разі складності, з якими зіткнеться майбутній уряд Греції, можуть спонукати його випустити боргові зобов'язання, які стануть зачатком паралельної національної валюти, - відзначають фахівці Deutsche Bank. Гіпотетичну паралельну валюту вони запропонували назвати "гевро". Вона дозволила б Греції девальвувати курс своєї валюти, формально залишаючись в рамках європейського валютного союзу.

Нагадаємо, нещодавно канцлер Німеччини Ангела Меркель висловила припущення, що Греція могла б провести референдум про збереження в обігу євро, одночасно з голосуванням на загальних виборах, які відбудуться в червні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua