Експерт: Ціну на бензин заморозять


Експерт: Ціну на бензин заморозять

Ціни на бензин "замерзнуть" на нинішньому рівні (11,25-11,40 грн за літр А-95) у зв'язку з прийняттям Радою закону про плаваючу ставку акцизного збору з нафтопродуктів, стверджує заступник директора НТЦ "Психея" Геннадій Рябцев.

Як нагадує газета "Сегодня", плаваюча ставка означає, що сума середньої біржової ціни літра пального та акцизу повинна бути постійною (зараз 198 євро/т). Тобто якщо пальне подорожчало - акциз зменшився, і навпаки. В результаті, коли ціни на нафту (а значить, і на бензин) зашкалять, споживач цього відчути не повинен.

Закон передбачає, що корективи внесуть при здешевленні нафти нижче $105 за барель і вище $125, а в інтервалі цін $105-125 нічого не зміниться. Ставки будуть переглядатися (при необхідності) кожні 10 днів.

"Я вважаю прийнятий закон дуже "сирим", - говорить директор консалтингової групи "А-95" Сергій Куюн. - Ціни на нафту впали, і не виключено, що опустяться нижче $105 за барель. Але автоматично зросте акциз, і ціни на пальне, в кращому разі, залишаться колишніми. Верхня планка - $125 за барель - надто висока".

Заступник директора департаменту нафтової промисловості Міненерго Костянтин Бородін заперечує: "Задум в тому, щоб бензин не дорожчав для споживача в період різких коливань. А в діапазоні $105-125 ніщо не заважає трейдерам ще знизити ціни, якщо нафта подешевшає з нинішніх $112 на $6-7, адже акциз залишається постійним. Експертно-аналітична група при Кабміні буде за цим слідкувати".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua