Прямі інвестиції в економіку Китаю за 4 міс. знизились до 37,9 млрд дол — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Прямі інвестиції в економіку Китаю за 4 міс. знизились до 37,9 млрд дол

Казна та Політика
187
Прямі іноземні інвестиції в економіку Китаю в січні-квітні 2012 р. знизилися на 2,38%, порівняно з аналогічним періодом 2011 р., і склали 37,9 млрд дол, йдеться в опублікованому 15 травня 2012 року офіційному релізі Міністерстві торгівлі КНР.
У квітні 2012 р. до Китаю було інвестовано 8,4 млрд дол, що на 0,74% менше, ніж у квітні 2011 р. У січні 2012 р. в китайську економіку було інвестовано 9,9 млрд дол, в лютому ц.р. - 7,7 млрд дол, в березні ц.р. - 11,8 млрд дол.
Відзначимо, що вкладення у фінансовий сектор не враховуються при обліку прямих іноземних інвестицій.
Разом з тим, як повідомляє "Коммерсант Украина", за підсумками першого кварталу зростання китайської економіки в річному вимірі склало 8,1% - вище орієнтовної планки Держради КНР (7,5%), але значно нижче від очікувань експертів. Темпи зростання промвиробництва в квітні сповільнилися до 9,3% (11,9% в березні) і наблизилися до показників травня 2009 р., а інвестиції в основний капітал стали найнижчими за останнє десятиліття. Це спростовує очікування інвесторів щодо відновлення темпів зростання економіки КНР вже у другому кварталі цього року. Тепер експерти переглядають прогнози і на 2012 р. - аналітики інвестиційного фонду Pimco розраховують на зростання економіки КНР не вище 6,5-7%, що порівнянно з показниками 1998-1999 рр.
В основі негативної статистики промвиробництва - падіння експорту з Китаю в ЄС (найбільший торговий партнер КНР). Ослаблий попит керівництво країни може підкріпити збільшенням держзамовлення і дерегулюванням бізнесу, однак на даний момент відбувається лише зниження норм резервування; третє за рахунком (на 0,5% - до 20%) анонсовано на 18 травня. Очікується, що зниження норми резервування дозволить вивільнити додатково близько 400 млн юанів (63 млрд дол.) Народний банк КНР утримується від зниження ставок, що могло б підвищити інвестиційну активність в країні. Тим часом поряд з уповільненням зростання ослаб тиск і на інфляцію - індекс споживчих цін в березні збільшився лише на 3,6% (після того як в липні 2011 р. він склав 6,5%). Рівень споживчих цін у Китаї в квітні знизився на 0,1%, в порівнянні з березнем, і виріс на 3,4%, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.
"Економіка Китаю навряд чи досягне дна і почне відновлювати темпи зростання раніше, ніж в третьому кварталі цього року, - говорять в Pimco. - Керівництво країни, ймовірно, продовжить вживати стимулюючі заходи, проте не в тій агресивній манері, як це було в 2009 р., зараз вони обмежені метою не допустити спекулятивну інфляцію на ринку нерухомості".
Звинувачення в радше "реактивному", ніж "превентивному" характер дій Народному банку Китаю і уряду КНР пред'являють і експерти Morgan Stanley: "Поточні дії Китаю - це зовсім не те, чого ми очікували".
Для стимулювання промвиробництва керівництво КНР прагне використовувати і перевірені засоби: розширення торгових зв'язків та експортного замовлення. Китай вже уклав угоди про зони вільної торгівлі з десятком країн, включаючи АСЕАН (Малайзія, Філіппіни, Таїланд, В'єтнам, Сингапур і т. д.), Нову Зеландію, Перу і Чилі.
На стадії підготовки знаходяться договори про створення зони вільної торгівлі з Норвегією та Ісландією, однак найбільш перспективним стане проект тристоронньої угоди з Японією і Південною Кореєю, переговори щодо якого повинні бути проведені протягом року: про це лідери трьох країн домовилися на саміті в неділю. Питання про створення ЗВТ Китаю, Японії і Південної Кореї обговорюється останні десять років. Економічне співробітництво між цими країнами стрімко розвивається - так, з 1998 по 2011 р. товарообіг між ними зріс більш ніж п'ять разів, з 130 млрд дол до 690 млрд дол.
Відзначимо, Китай в цьому році чекає істотне уповільнення економічного зростання. За підсумками 2011 р. Пекін відзвітував про зростання ВВП на 9,2%. Однак до кінця року уповільнення зростання китайської економіки стало очевидним. Експерти Національного бюро статистики КНР відзначають, що уповільнення темпів зростання ВВП пов'язане з жорсткістю кредитно-грошової політики, що пов'язано із заходами уряду Китаю щодо стримування інфляції в країні.
Багато аналітиків прогнозують уповільнення зростання китайської економіки в 2012 р. до 8%. Однак, сама влада пішла на більш радикальне зниження орієнтиру зростання національної економіки - прем'єр-міністр Вень Цзябао раніше оголосив про цифру 7,5%, щоб дати економіці більше простору для уповільнення, коли уряд буде проводити обіцяні економічні та соціальні реформи в очікуванні майбутньої передачі влади.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас