Сьогодні в Україні стартує ЗНО


Сьогодні в Україні стартує ЗНО

Сьогодні для абітурієнтів починається сесія ЗНО. Сьогодні молоді люди будуть здавати хімію, 17 травня - російську мову, 19 травня - географію, 21 і 22 травня - математику. 24 травня протестують знання з всесвітньої історії, 26 травня з іноземних мов (англійська, німецька, французька, іспанська), 28 і 29 травня з української мови та літератури. 31 травня та 1 червня відбудеться тест з історії України, 5 червня з фізики та біології.

За правилами здачі зовнішнього незалежного оцінювання, абітурієнт має право складати тести не більше ніж з 4 предметів.

До 1 липня повинні оголосити всі результати, а до 12 липня будуть розглянуті подані апеляції.

Як раніше повідомляв міністр освіти і науки, молоді та спорту України Дмитро Табачник, на ЗНО зареєструвалися 328,6 тис. осіб. За його словами, в поточному році збільшилася кількість охочих здати ЗНО. Зокрема, в 2010 р. зареєструвалися 67% одинадцятикласників, в 2011 р. - 63%, а в 2012 р. - 81%.

Відзначимо, що новими правилами вступу до вузів передбачено, що зовнішнє незалежне тестування в 2012 р. буде проводитися тією мовою, якою абітурієнт навчався в старших класах школи. Дмитро Табачник також повідомляв, що у зв'язку з проведенням чемпіонату з футболу Євро-2012 термін подачі документів для вступу до вузів буде скорочений на один день. "В минулому році - це було з 1 по 31 липня, а тепер це буде з 2 по 31 липня", - сказав Табачник.

Істотною інновацією стало те, що нижній бал для вступу до вузів буде 124, а з профільного предмету необхідно мати не нижче 140 балів.

Також нові умови вступу передбачають наявність "двох хвиль зарахування" до вузів. За державним замовленням зарахування до ВНЗ завершиться 11 серпня, (раніше - 10 серпня) і до 25 серпня триватиме зарахування у вузи тих абітурієнтів, які навчатимуться за контрактом.

Нагадаємо, що пробне тестування відбулося в березні. Спробували свої сили 92% майбутніх абітурієнтів.

Уже після пробного тестування Український центр оцінювання якості освіти заявив, що на проведення ЗНО в цьому році не вистачає близько 22 млн грн. Проблема недофінансування виникла через збільшення кількості охочих скласти ЗНО. У 2011 р. охочих було 258 тис., а в 2012 р. близько 330 тис.

Зовнішнє незалежне тестування - іспити для вступу до вищих навчальних закладів в Україні, комплекс організаційних процедур (перш за все - тестування) спрямований на визначення рівня знань випускників середніх навчальних закладів при їх вступі до вузів. Результати зовнішнього незалежного тестування зараховуються як результати вступних іспитів до вузів. З 2008 р. проходження зовнішнього незалежного тестування є обов'язковою умовою вступу до вищого навчального закладу.

Ірина Зайцева, директор Українського центру оцінювання якості освіти:

"Оскільки у нас біологія - останній тест - 7 червня, то пізніше з усього будуть оголошені результати саме з біології. Але до 1 липня обов’язково. І людина може спокійно з 2-го липня подавати будь-які сертифікати до приймальних комісій".

Микола Фоменко, заступник директора департаменту вищої освіти Міносвіти:

"Держзамовлення буде десь на рівні 2010 року. За прогнозами - в районі 127 тисяч. Ще хочу сказати, що ми дуже уважно та обережно підходимо до напрямів підготовки, які мають стратегічне значення для держави. Це гірничі спеціальності, металургія, це енерготехнічні напрями підготовки".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Архiви:2012 2011 2010 2009
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua