Програма "дешевої" іпотеки запрацює з 15 травня


Програма "дешевої" іпотеки запрацює з 15 травня

ПАТ "Державний ощадний банк України" (Ощадбанк) до 13 травня розробить перелік документів, необхідних для участі в програмі "Доступне житло", за якою населенню будуть видаватися кредити на купівлю житла під 3% річних у гривні терміном на 10-15 років, повідомив агентству "Інтерфакс-Україна" міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Анатолій Близнюк.

"Ощадбанк сьогодні вивчає постанову Кабміну, компонує пакет документів і 11-12 травня їх перелік вже буде готовий. Після 15 травня ця схема буде реально працювати", - сказав він.

За словами міністра, після 9 травня на сайті Мінрегіону буде розміщена інформація про перші 100-200 житлові будинки, які братимуть участь у програмі.

Міністр повідомив, що на сьогоднішній день поки що лише Ощадбанк виявив бажання взяти участь в даній програмі.

Близнюк також повідомив, що спочатку програма "Доступного житла" орієнтована на населення, що потребує поліпшення житлових умов, тобто, згідно з чинним законодавством, черговиків.

"Сьогодні 1,136 млн людей стоять в черзі і навіть якщо 10% з них складе молодь, яка зможе оплачувати ці 3%, то це вже 113,6 тис. осіб. передбачених на реалізацію цієї програми в цьому році 1 млрд грн вистачить, щоб забезпечити 30 тис. сімей. Тому позачерговики також можуть брати участь у цій програмі. Ми будемо працювати і з ними", - сказав міністр. При цьому він додав, що передбачена можливість купівлі житла в будь-якому регіоні України, а не тільки за місцем прописки.

"Людина буде укладати договір з банком, банк - з забудовником. Тобто, схема виглядає таким чином: людина - банк - забудовник, щоб ніяких чиновників не було в цьому процесі. Всі інші в цьому процесі, зокрема Мінрегіон і обладміністрації, виступають виключно в ролі помічників, що зв'язують людину з банком і будівельником", - сказав міністр. При цьому, за його словами, банк, який укладає договір із забудовником, буде сам контролювати терміни завершення будівництва.

Близнюк також повідомив, що при міністерстві створена міжвідомча комісія, яка буде приймати пропозиції від регіонів, забудовників, працювати з банками.

"17 травня я проведу нараду за участю забудовників і банкірів. І ми вже чітко будемо розуміти, як реалізовувати цю програму", - сказав міністр.

За словами Близнюка, на підтримку цієї програми вже висловилися губернатори Дніпропетровської, Вінницької та Сумської областей. "Я вже переговорив з губернатором Дніпропетровської області, він готовий сприяти в реалізації пілотного проекту в цьому регіоні. Таку ж готовність озвучили губернатори Вінницької та Сумської областей", - сказав він.

Близнюк також додав, що в разі успішності даної програми, вона буде реалізовуватися і в 2013 році.

Як повідомлялося, уряд України постановою №343 від 25 квітня 2012 р. затвердив порядок та обсяги іпотеки для людей, які потребують поліпшення житлових умов під 3% річних в недобудовах. Середньомісячний дохід позичальника та членів його сім'ї не повинен перевищувати п'ятикратного розміру середньомісячної зарплати в конкретному регіоні. Позичальник також зобов'язаний щорічно надавати в податкову службу декларацію про доходи, своїх та членів сім'ї.

Максимальний розмір кредиту, за яким може бути надана часткова компенсація позичальнику при обов'язковому внеску не більше 25%, згідно з документом, складе похідна показника нормативної площі житла (НПЖ) на його розрахункову вартість (РВЖ).

Так, НПЖ для самотнього громадянина, або сім'ї з двох осіб складе 40 кв. м загальної площі, для сім'ї з трьох і більше осіб - 58 кв. м.

Розмір РВЖ, враховуючи місце перебування позичальника на квартирному обліку, встановлена, зокрема, для Києва - 7 тис. грн за 1 кв. м, для міст Київської області та інших центрів України, а також Сімферополя і Севастополя - 5 тис. грн за 1 кв. м, і для інших населених пунктів країни - 4 тис. грн за 1 кв. м. При цьому, для населених пунктів, розташованих в радіусі 15 км від обласних центрів, а також Києва, Севастополя і Сімферополя, РВЖ може бути збільшена на 10%.

Проте допустиме перевищення РВЖ і НПЖ встановлено урядом на рівні не більше 25%. Все, що вище - частковій компенсації не підлягає і позичальник оплачує різницю за свій рахунок і відповідно до договору купівлі-продажу нерухомості.

Затверджені Кабінетом міністрів заплановані обсяги по забезпеченню житлом черговиків складають 30 тис. квартир.

Раніше Мінрегіон створив на своєму сайті спеціальний форум, через який розраховує зібрати інформацію від забудовників, які бажають взяти участь в реалізації соціальної ініціативи Президента Віктора Януковича з надання населенню "дешевої" іпотеки. Міністерство вже оприлюднило на своєму сайті форму надання забудовником інформації, згідно з якою має вказуватися назва компанії, адреси об'єктів для участі в програмі, площа земельної ділянки під забудову, характеристики об'єкта, кількість квартир із зазначеними площами, загальна кількість і площа квартир, вартість 1 кв. м житла, середня кількість договорів купівлі-продажу квартир в місяць у цьому об'єкті, а також пропозиції можливостей і шляхів здешевлення вартості.

Президент України Віктор Янукович в березні 2012 року заявив, що в Україні з травня поточного року населення зможе взяти кредити за держпрограмою на купівлю житла під 2-3% річних у гривні терміном на 10-15 років.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua