Бензин по 12. Якими будуть ціни на заправках у травні


Бензин по 12. Якими будуть ціни на заправках у травні

За останній місяць ціни на бензин в Україні піднялися в середньому на 3-4%. Так, ціни на бензин марки А-92 з початку квітня виросли на 0,31 коп. (3,06%) до 10,38 грн. за літр (тут і далі дані консалтингового агентства А-95). Ціни на найпопулярнішу марку бензину виросли на 39 коп. (3,53%), до 11,32 грн. за літр. Дизель за місяць зріс у ціні на 20 коп. (1,93%), до 10,30 грн. за літр, а газове паливо - на 31 коп. (4,74%), до 6,8 грн.

І якщо ціна на бензин марки А-95 все ще тупцює біля позначки 11,30 грн., за літр, то покращений А-95 перетнув позначку 12 грн. ще в середині квітня.

Разом з тим, за довгі вихідні (з 28 квітня по 3 травня) середні ціни залишилися без змін. Як розповів кореспонденту ЛІГАБізнесІнформ представник ринку, що побажав залишитися неназваним, власники заправок заморозили ціни на свята, підкорившись рекомендаціям, озвученими на останньому засіданні експертно-аналітичної групи (ЕАГ) при Міненерговугілля.

На цьому ж засіданні було ухвалено рішення з 10 травня 2012 року знизити ціни на дизельне паливо в межах 10 коп. за літр (сьогодні - в середньому 10,20 грн.).

Чому ціни можуть знизитися

Експерти сходяться на думці, що якщо на ринку не втрапиться надзвичайних подій, ціни на АЗС не тільки заспокояться, але навіть знизяться. Адже в квітні котирування на нафту і нафтопродукти в Європі стабілізувалися, а по деяких позиціях намітилося зниження на 1-2%, констатує аналітик UPECO Олександр Сіренко. "Зараз не можна говорити про те, що в Україні ціни підуть вгору. Принаймні, вони застигнуть на місці", - упевнений він.

В останню декаду квітня регіональні оператори підтягували свої ціни слідом за великими мережами АЗС, і на сьогоднішній день цінова картина виглядає досить стабільною, додав Сіренко.

Керівник інформаційно-аналітичного центру Forex Club в Україні Микола Івченко також зазначає, що квітневе зростання цін на бензин на вітчизняному ринку пов'язане зі зростанням вартості нафти в лютому-березні. "Тим не менш, у квітні ціни на нафту в світі почали знижуватися, що вже не дає підстав для підвищення внутрішніх цін на бензин найближчим часом", - говорить Івченко.

Прогноз на травень

Сіренко вважає, що ціни на бензин у травні будуть залежати від динаміки цін на світовому ринку нафти, а також від фіскальної політики уряду. В даний час у Верховній Раді знаходиться законопроект про введення так званої коректуючої суми акцизу. За допомогою механізму, який називають "плаваючим" акцизом, можна буде регулювати розмір акцизу на бензин і дизпаливо в залежності від котирувань нафти brent на Лондонській біржі.

Івченко ставить можливе підвищення цін на нафтопродукти в пряму залежність від вирішення іранської проблеми. "Вірогідність військового конфлікту з Іраном за останній місяць знизилася в зв'язку з більш гнучкою дипломатичною політикою Ірану. Тому ціни на нафту марки Brent до кінця року можуть коливатися в межах $100-125 за барель. В Україні середня ціна 1 літра бензину марки А-95 в цей період, ймовірно, буде перебувати в діапазоні 10,50-12,00 грн./літр", - говорить експерт. Однак у випадку несподіваної військової операції в Ірані вартість бензину може вирости вище 12 грн./літр, підкреслює він.

Оптимістично налаштований щодо цінової ситуації директор консалтингової групи А-95 Сергій Куюн. За його словами, є дуже хороші передумови для зниження цін у травні. У квітні спостерігалося зниження цін на зовнішньому ринку, спочатку на дизельне паливо, а потім і на бензини. Тому травень пройде під знаком зниження цін, упевнений Куюн, за його прогнозами показники на стелах АЗС протягом місяця опустяться як мінімум на 10 коп.

Експерт допускає, що в подальшому зниження буде прогресувати. "Це зниження сьогодні потрібно всім. Воно потрібне і споживачеві, потрібне уряду. І воно, як не дивно, потрібне продавцям бензину. Тому що попит через високі ціни дуже сильно впав. А цей бізнес працює, в першу чергу, на обороті", - говорить Куюн. За його словами, власники заправок будуть знижувати ціни, як тільки з'явиться можливість, щоб пожвавити продажі.

Станіслав Погорілий

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua