Партія регіонів гострить зуб на Порошенка? — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Партія регіонів гострить зуб на Порошенка?

7384
23 квітня, рівно через місяць після підписання указу Президента про призначення Петра Порошенка на посаду міністра економічного розвитку, той відвідав спільне засідання політради і фракції Партії регіонів.
Подія набула розголосу. Одне з впливових видань відразу ж "виписало" Порошенку квиток Партії регіонів, зв'язавши його візит на партзбори зі вступом в партію біло-блакитних.
Після цього з'явилася реакція самого міністра. Як пояснив Порошенко, його поява на засіданні фракції "регіоналів" - просте спілкування чиновника з законодавцями. Мовляв, міністр повинен підтримувати контакт з усіма фракціями парламенту для забезпечення підтримки важливих економічних реформ в парламенті.
Але ні одне, ні друге пояснення не проливає світло на присутність Порошенка на внутрішньопартійному засіданні партії влади.
Порошенка банально викликали на килим... Цю інформацію паралельно підтвердили і в Кабінеті Міністрів, і в апараті фракції Партії регіонів. Причому виклику Порошенка передувала істерика на тему "він зарвався", яку закотили депутати від ПР в Секретаріаті фракції "Регіонів" на вулиці Садовій.
Що такого має зробити міністр, який перебуває на посаді лише 30 днів, щоб отримати "запрошення" на розборки в штаб "регіоналів"?
Народне прислів'я про держзакупівлі: тому дав, цьому дав, а цьому головку звернув
Жартують, що корпоративною піснею українських бюрократів, пов'язаних з тендерами, стала легендарна пісня Елвіса Преслі "Лав мі, тендер" (Love me tender). За офіційними зізнаннями чиновників, при держзакупівлях на рік з бюджету вимивається 8 мільярдів гривень. Незалежні експерти говорять, що при 100 мільярдах гривень на рік, які витрачаються на держзакупівлі, 40-50% коштів осідає в кишенях чиновників, а це близько 50 млрд. гривень.
І якщо Петро Олексійович вважав, що йому вдасться за 30 днів зупинити маховик зловживань при держзакупівлях, то одне з двох: або він дуже наївний, або дуже сміливий.
Порошенко відразу боляче вдарив по донецьких. Перший крок - звільнення Вадима Копилова з посади свого заступника. Людини Азарова. Він, після відставки Хорошковського і аж до призначення Порошенка, курирував держзакупівлі в міністерстві. Копилов - персонаж цікавий і веселий. Широку популярність він отримав, практично оголосивши Україні дефолт. Заява Копилова про те, що Україна веде переговори з МВФ про реструктуризацію боргів, призвела до зниження рейтинговим агентством S&P прогнозу щодо України до "негативного". Після чого за одну ніч вартість кредитно-дефолтних свопів підстрибнула на 30 базових пунктів.
Що відповідно зумовило зростання відсотків на облігації і коштувало Україні недешево.
Усунувши від держзакупівель людину Азарова, Порошенко зробив ще один небезпечний крок. Заявив про необхідність відкликання з парламенту схваленого в першому читанні закону № 9634.
Щоб не вдаватися в довгий аналіз - головний сенс змін зводиться до того, що з-під дії закону про держзакупівлі виводяться всі підприємства, а саме: державні, комунальні, казенні підприємства, госптовариства з держчасткою понад 50%.
Можна уявити, скільки зусиль доклали добре відомі парламентські "тендерні експерти" для того, щоб протягнути цей закон у першому читанні. І кажуть, що ці "зусилля" були далеко не морально-психологічні.
Кажуть, що після цих кроків приймальня фракції ПР нагадувала Смольний 1917 року.
Вагони розбрату
Наступний крок Порошенка, який впритул наблизив його до візиту на вищезазначене засідання політради Партії регіонів, - озвучування на урядовому засіданні висновків комісії, яка досліджувала причини зростання вартості вантажних перевезень залізничним транспортом на 30-50%.
Дані, наведені Порошенком, шокували навіть прем'єр-міністра. Виявилося, що практично весь парк залізничних вагонів в Україні переданий шести посередницьким структурам. А держскарбниця недорахувалася понад півтора мільярди гривень.
Перед доповіддю в уряді Порошенко провів зустріч з керівниками підприємств-вантажовласників. Під час неї він публічно заявив, що причиною зростання вартості стало залучення до організації перевезень приватних експедиторських компаній, які застосовують в розрахунках додатковий підвищувальний коефіцієнт 1,3 і стягують плату за експедиторські послуги.
Ну, а хто у нас займається реформуванням інфраструктурної галузі? Правильно, міністр інфраструктури Борис Колесников.
Напруження між двома важковаговиками додали дискусійні питання повноважень у зв'язку з ліквідацією Мінпромполітики. Зокрема, щодо проведення експертизи та погодження проектів державного значення в промисловості.
Після такого нахабства новопризначеного міністра на Смольний перетворилася вже приймальня Адміністрації президента.
Третій дзвінок
Ще один подразник для груп впливу всередині Партії регіонів - активність Порошенка в міжнародному напрямку. Успішні міждержавні переговори з російською стороною про зняття заборони на експорт українського сиру до Російської Федерації поставили під сумнів професійну придатність міністра закордонних справ Грищенка та міністра аграрної політики і продовольства Миколи Присяжнюка, які безуспішно намагалися вирішити цю проблему практично півроку. Останнього взагалі відмовилися приймати в Москві.
Остаточною краплею стала поки не публічна, але озвучена на урядовому рівні проблема щодо заниження мінімальної доданої вартості на продукцію, яка йде на експорт. Перш за все, це стосується металургії. Кажуть, цього разу на Смольний перетворилися кабінети на Банковій та Садовій одночасно. А самому Порошенку передавати "привіти" і питання типу "тобі найбільше треба?" стали люди з першої десятки українського "Форбса".
Сукупність усіх цих фактів і привела Порошенка на килим до політради Партії регіонів. І поки не зрозуміло, це просто випускання пари чи серйозне попередження міністру економіки. Але те, що Порошенко перетворився для розрізнених і ворогуючих груп впливу всередині донецьких на спільного ворога, вже не викликає сумніву, здається, ні в кого.
Валерій Димов
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас