Як і скільки зароблять на Євро-2012 перекупники квитків


Як і скільки зароблять на Євро-2012 перекупники квитків

"Ну і ціни! Десять квитків перепродав - купив нову машину", - резюмував киянин Михайло після детального знайомства з цінами на матчі Євро-2012 в Інтернеті. Ще рік тому квитки, які зараз в мережі пропонують по 400-600 євро (у третій категорії), можна було купити за 30-50 євро. Престижні місця ще дорожчі - від тисячі євро за матч. Ближче до чемпіонату квитки ще подорожчають, так як товар уже у великому дефіциті.

За офіційною інформацією, купити квиток на Євро-2012 можна було тільки на офіційному сайті. На початку цього року кількість фанів, які висловили бажання придбати квитки, перевищила 340 тисяч, 90% з яких - жителі країн, які приймають чемпіонат, тобто попит дуже високий. В рамках проведення Євро-2012 УЄФА випустила 1 мільйон 400 тисяч квитків, з яких у вільному продажу виявилося трохи більше півмільйона, однак попит на них зашкалює майже в десять разів. "Я точно знаю, що вільних місць не буде на жодній арені. Ніколи ще в історії європейського футболу ми не стикалися з такою увагою до Євро", - прокоментував ситуацію Мартін Каллен, операційний директор УЄФА.

В кінці березня на порталі УЄФА призупинили продаж квитків: покупці вже не зможуть переглядати свою заявку і вносити зміну в дані, зазначені на порталах, до початку травня 2012 р. Для перекупників настала золота пора.

Мережевий маркетинг

Пошукові системи на словосполучення "купити квиток на матч Євро-2012" видають кілька десятків різних сайтів, форумів і оголошень. Ціни перекупників дійсно вищі, ніж ціни, за якими продавала ці ж квитки УЄФА. Націнка йде в два-три рази, але ближче до самого турніру, зазначається у пропозиціях перекупників, вона зросте ще на 30-70% в залежності від статусу матчу. Найбільше клієнтів цікавить фінал: у вільному продажу квитків на нього було небагато, і вони моментально розметались покупцями. Найвища ціна квитка на фінальний турнір, який вдалося виявити "Главреду" в оголошеннях перекупників, - 17 тисяч євро!

Євро-2012 для перекупників - дійсно золоте дно. Не всім українцям був зрозумілим механізм продажів даних квитків. Їх можна було купити через сайт УЄФА і розрахуватися кредитною карткою. Це нормальна практика для Європи, там до 60% товарів купуються саме таким чином. А ось українцям онлайн-покупки поки все ще в дивину. Цим і скористалися перекупники, масово викупивши квитки на матчі через інтернет.

У тому, що на квитки буде високий попит, вони не сумніваються. Адже це перша спортивна подія такого масштабу в нашій країні - і, цілком можливо, остання. Наприклад, співрозмовник "Главреда" Михайло все ж таки має намір розщедритися і переплатити за задоволення. "Що поробиш, буду жити в економ-режимі, позичу грошей, якщо треба буде, але хоч на один матч сходжу", - міркує він. Зараз цей футбольний фанат порівнює ціни перекупників, намагаючись знайти оптимальний для свого бюджету варіант.

Заходи безпеки

Щоб мінімізувати кількість перекупників, в УЄФА, звичайно ж, вживали заходів. Так, наприклад, у них були обмеження: не продавати більше чотирьох квитків в одні руки. При цьому УЄФА ще не розіслала своїм замовникам квитки. Ця організація буде видавати оригінали за два тижні до початку чемпіонату, щоб запобігти виготовленню підробок.

Також, як повідомляють футбольні чиновники, всі квитки будуть іменні, тобто в них будуть прописані ім'я і дані власника. Це має також зменшити ризик скуповування квитків перекупниками.

"Я б порадив не вірити тим, хто поширює квитки поза сайтом УЄФА. Є великий ризик, що вони можуть виявитися підробленими. Якщо квиток куплений не по офіційних каналах, на місці його власника вже може хтось сидіти", - застерігає Маркіян Лубківський, директор Євро-2012 в Україні.

Проте, як стверджують перекупники, дані запобіжні заходи поки не дуже сильно заважають їм робити бізнес на таких перепродажах. "Суворість УЄФА вельми декларативна. Найважливіше для них - розпродати квитки. У них це вийшло. З урахуванням шаленого попиту висока відвідуваність матчів гарантована. Не думаю, що вони будуть дуже жорстко відстежувати перекупників, не будуть цим займатися і українські правоохоронці - клопоту багато, результативність нульова. Максимум, що мені можуть впаяти - штраф кілька сотень гривень. Я це переживу", - розмірковує Андрій, що пропонує на одному з форумів перепродати квитки на матчі Євро-2012.

За його словами, у нього близько сотні квитків. Купити він їх зміг досить легко: "У всіх є друзі і родичі? У мене теж є, тому обмеження щодо лімітованого продажу квитків в одні руки я обійшов", - похвалився він "Главреду". Як з'ясувалося, насправді одна людина могла купити не чотири квитки, а в п'ять разів більше: чотири квитки в кожну категорію (всього три, діляться по секторах) плюс три місця в скайбокси. Правда, замовник не може купити квитки на два матчі, які проходять в один день. Саме для цього нашому співрозмовнику і знадобилася допомога друзів і родичів.

Не переживає Андрій і з приводу іменних квитків. На його думку, поки це озвучені запобіжні заходи, але не факт, що квитки дійсно будуть іменними. Швидше за все, імена і дані у власників запитуються, щоб доставити квитки за адресою.

"Але навіть якщо у квитках буде прописано ім'я власника, хіба реально перевірити документи у всіх? Йдеться про десятки тисяч розпалених вболівальників, які приїдуть на матч за годину до початку гри в кращому випадку. Ви уявляєте, які будуть тоді черги? Та охорону просто зметуть", - розмірковує Андрій. За його словами, навіть якщо і виникнуть проблеми з такими квитками, завжди можна буде домовитись з міліціонерами. "Даси їм полтинник - і все. Але хто буде заморочуватися, яке там стоїть прізвище? Це нікому не потрібно", - вважає співрозмовник "Главреда".

А ось що пише на одному з сайтів футбольний вболівальник зі стажем Олександр Нечипорук (судячи з усього, він відвідав не один футбольний чемпіонат): "Як показує досвід, серйозним приводом для перевірки може стати зухвала поведінка гостя або спроба пройти за фальшивим квитком. Якщо прізвища на квитку та в посвідченні особи не збігаються, це не буде вважатися серйозним порушенням, і гостя пропустять на арену".

Єдине, що злегка напружує Андрія, - відсутність квитків на руках. Потенційні покупці телефонують і цікавляться, але масово скуповувати квитки бояться, адже поки вони платять за повітря. "Ні розписки, ні відповідного договору я їм запропонувати не можу. Поки все тримається на домовленостях - як тільки до мене прийдуть квитки, мені віддадуть за них гроші", - пояснює Андрій.

Втім, про те, що у нього не розкуплять всі квитки, він не переживає: на матчі приїдуть разом з футбольними командами їх фанати, далеко не у всіх будуть квитки. Їх можна буде перепродати вже перед самим матчем. "Звичайно, потенційні ризики є, адже я вклав у цей бізнес свої кровні, причому чималі суми, на пристойну машину вистачило б, але якщо врахувати навіть мінімальний навар, 100-150%, ризик стає вельми виправданим", - розмірковує Андрій. Що ж, і це цілком обґрунтовані міркування - таких відсоткових ставок на депозит йому не запропонують в жодному банку світу.

Світлана Єрьоміна

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua