Грошей Ради не вистачить на 2 тисячі квартир "Доступного житла" — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Грошей Ради не вистачить на 2 тисячі квартир "Доступного житла"

Нерухомість
510
Прийняте Верховною Радою рішення виділити 1 мільярд гривень на часткову компенсацію відсоткової ставки комерційних банків за кредитами на житло не вирішить квартирного питання в країні. Таку думку висловив директор будівельної компанії "УМК" Володимир Кондратенко.
За його словами, при ціні 8 тис. грн за 1 кв м економ-житла, даної суми вистачить лише на 125 тис. кв. м, або 1 тис. 785 квартир по 70 кв. м кожна.
"1785 квартир - це 3-4 житлові комплекси. Навіть в рамках будь-якого обласного центру, не кажучи вже про Київ, такий обсяг є недостатнім", - розповів Кондратенко.
Він зазначив, що рішення парламенту підтримати іпотечний ринок заслуговує позитивної оцінки, розцінюючи це як дійсно серйозний крок назустріч як звичайним громадянам, так і будівельній галузі, але таких обсягів фінансування недостатньо.
"Наприклад, зараз у черзі на отримання квартири стоять близько 50 тисяч осіб. Можна порівняти і з іншими даними: сумарний обсяг угод і запитів до ріелторів становить близько 100 тисяч на рік. Для задоволення такого попиту хоча б на 1-кімнатні квартири по 40 квадратних метрів потрібен обсяг кредитування в розмірі 32 млрд гривень", - зазначив експерт.
Для того щоб повернути будівельний бум, необхідні доступні кредити. На думку Кондратенка, часткова компенсація ставки - це правильне рішення, яке зробить іпотеку більш доступною.
"Однак необхідно підвищувати обсяги коштів, що виділяються з бюджету, хоча б до 5 мільярдів на рік, щоб за 6-7 років вирішити квартирне питання для існуючого покоління. Адже з кожним роком попит на поліпшення житлових умов тільки збільшується, і якщо питання залишиться невирішеним, то через 10 років виникне критична маса людей без даху над головою", - підсумував Кондратенко.
За матеріалами:
Dim.Ria
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас