60% українців не зможуть платити за ЖКП в разі підвищення тарифів на газ


60% українців не зможуть платити за ЖКП в разі підвищення тарифів на газ

60,9% українців не зможуть платити за житлово-комунальні послуги (ЖКП) після підвищення тарифів на газ. Такі дані оприлюднила соціологічна служба Міжнародної громадської організації "Центр проектів та програм розвитку".

Так, якщо в 2011 році українці сплатили за ЖКП 97,8% нарахованих за цей період сум, то після підвищення тарифів не зможуть платити за ці послуги 60,9% громадян. Ще 28,7% - зможуть, але їм буде важко, 4,4% ще не визначилися з цього питання, а 1,2% респондентів не є споживачами житлово-комунальних послуг і не платять за них, повідомляє "РБК-Україна".

Згідно з опитуванням, частка сімей, які зможуть без істотних проблем для сімейного бюджету платити за ЖКП після підвищення, тарифів становить 4,8%.

Таким чином, згідно з висновками соціологів, чергове підвищення тарифів на газ для населення призведе лише до різкого падіння рівня оплати населенням ЖКП та додаткового навантаження на держбюджет. Будь-яке підвищення тарифів в даний час вимагає застосування компенсаторних механізмів для населення. В іншому випадку, це призведе до різкого погіршення ситуації в сфері ЖКГ, вважають експерти.

Дослідження проводила соціологічна служба Міжнародної громадської організації "Центр проектів та програм розвитку" з 2 по 9 квітня 2012 року. Було опитано 2011 респондентів старше 18 років у всіх областях України, Києві та АР Крим.

Нагадаємо, в 2011 році українці заплатили за житлово-комунальні послуги 35,8 мільярда гривень, або 97,8% нарахованих за цей період сум. Найвищий рівень оплати за ЖКП зафіксований в Одеській, Закарпатській, Львівській та Хмельницькій областях (100,7-102,8%), найнижчий - в АРК, Дніпропетровській та Луганській областях (94,1-95,3%).

При цьому в МВФ наполягають на тому, що рівень тарифів на газ для населення в Україні має співвідноситися з рівнем цін на російський газ. Дану вимогу Фонд називає однією з основних, виконання якої необхідне для відновлення програми stand by і виділення чергового траншу кредиту.

У свою чергу, президент Віктор Янукович і прем'єр-міністр Микола Азаров відкидають можливість підвищення ціни на газ без застосування компенсаторних механізмів для населення, введення програм енергозбереження і продовження переговорів з Росією про зниження ціни на газ. "Коли ми досягнемо справедливої ціни, наші люди будуть платити її", - заявив Азаров. В іншому випадку, неплатежі за газ - неминучі, впевнені в уряді.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua