812
В Росії зникли документи про "махінації" Путіна в 90-х роках
Документи перевірки Контрольного управління у справі про махінації з держзакупівлями, в яких нібито був замішаний Володимир Путін, таємничим чином зникли з архіву.
Це випливає з резолюції, яка стоїть на офіційному запиті Радіо Свобода.
Нагадаємо, в березні 1992 року за результатами парламентського розслідування депутати Ленсовета рекомендували звільнити Володимира Путіна (тоді чиновника Петербурзької мерії) з посади.
Депутатська комісія Ленсовета на чолі з Мариною Сальє дійшла висновку, що з Петербурга за кордон йшли природні ресурси (рідкоземельні метали, ліс, нафтопродукти) за експортними ліцензіями, підписаними головою комітету із зовнішніх зв'язків Володимиром Путіним. Натомість до Петербурга мало надійти продовольство, але продовольство не надійшло. Ціна питання - на думку депутатів - не менше 100 мільйонів доларів.
У той же період перевірку проводило Контрольне управління адміністрації президента. Колишній керівник Контрольного Управління Юрій Болдирєв повідомив в інтерв'ю кореспонденту РС в березні 2010 року, що він дійсно отримав доповідь Сальє, була почата перевірка, в процесі якої "були виявлені досить серйозні порушення". Анатолій Собчак був запрошений для дачі пояснень до президента Єльцина в Москву, куди він прибув разом з Володимиром Путіним та іншими своїми підлеглими.
Юрій Болдирєв був знятий з посади керівника Контрольного управління в 1993 році. Пізніше, в 1996-1998 роках, Контрольним управлінням керували спочатку Олексій Кудрін, потім сам Володимир Путін. "Але якщо вони чесно керували (а у нас немає підстав вважати, що вони керували нечесно), значить, всі ці документи мали зберегтися. Вони не секретні, підстав приховувати їх від суспільства немає", - заявив Юрій Болдирєв і порадив звернутися в архіви.
Радіостанція "Радіо Свобода" направила до Адміністрації президента на ім'я прес-секретаря Наталії Тімакової лист з проханням надати можливість ознайомитися з матеріалами перевірки Контрольної управління щодо "доповіді Сальє". Запит по факсу був проігнорований, втім, як і запит, відправлений поштою.
Тоді кореспондент РС особисто відніс письмове звернення, адресоване Наталії Тімаковій, в Адміністрацію президента. Однак домогтися відповіді знову не вдалося, оскільки в Адміністрації президента наявність листа заперечували в принципі, потім заявили, що він "загубився". Коли врешті-таки його знайшли, до редакції Радіо Свобода надійшов факс: на офіційному запиті РС - рукописний напис (орфографія збережена): "Резолюція наступна: ці дані вже не зберігаються в архіві, допомогти нічим не можемо. 17.04.12, підпис".
РС не залишає спроб отримати офіційну відповідь на свій запит, бажано з поясненнями: який термін зберігання документів в архіві Контрольного управління та на підставі якого наказу вони були знищені.
За матеріалами: УНІАН
Поділитися новиною