Банки Європи "схуднуть" на 2,6 трлн дол. — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Банки Європи "схуднуть" на 2,6 трлн дол.

412
Дослідження МВФ охопило 58 провідних європейських банків, включаючи BNP Paribas і Deutsche Bank. Проаналізувавши їхні зусилля та плани, експерти дійшли до висновку, що навіть при базовому варіанті розвитку подій в Євросоюзі, баланси банків скоротяться до кінця наступного року на 7%, або на $2,6 трлн. При такому сценарії зростання економіки зони євро складе 0,6%.
Якщо ж європейські уряди провалять свої плани щодо виведення економік з боргової кризи або станеться сильніший шок, ніж зможе стримати фінансова подушка безпеки, банкам доведеться "схуднути" на 10%, або на $3,8 трлн. При цьому економіка єврозони скоротиться на 1,4%, і стрес, що посилиться, передасться фінансовій системі США через ринок деривативів і панічні продажі активів.
Процес скорочення активів уже розпочався: в останньому кварталі 2011 р. європейські банки, за даними МВФ, зменшили баланси на $580 млрд.
"Скорочення активів буде здійснюватися переважно шляхом підвищення достатності капіталу та скорочення неключових видів діяльності. Таким чином, вплив на іншу частину світу буде керованим. Зменшення балансів важливо для уникнення синхронізованого, великомасштабного і різкого погіршення ситуації в європейських банках, яке може серйозно зашкодити цінам на активи, кредитуванню та економічній активності в Європі та за її межами", - йдеться у звіті МВФ Global Financial Stability Report.
Здування активів неминуче позначиться на обсягах кредитування. За прогнозами МВФ, банки скоротять видачу позик бізнесам і домогосподарствам мінімум на 1,7%.
МВФ називає головною загрозою світовому економічному зростанню страх інвесторів з приводу того, що в Європі посилиться боргова криза. За словами одного з директорів МВФ Хосе Віналса, на початку цього року повторне взяття на поруки Греції та заснування Європейського фонду стабільності дозволило пом'якшити хвилювання на глобальному ринку. Проте досягнутий прогрес дуже крихкий.
"Дії і політика, до яких вдалися європейські уряди після пройденого в кінці минулого року піку боргової кризи, дозволили створити вкрай потрібне підґрунтя для фінансових ринків. Втім, ще занадто рано говорити, що криза минула, оскільки стабільність не гарантована. Поведінка ринку може швидко змінюватися, і фінансова паніка може спалахнути знову і вкотре загнати багато урядів та банківські системи в порочне коло", - коментує ситуацію Хосе Віналс.
Звіт із застереженнями вийшов на тлі активізації зусиль керуючого директора МВФ Крістін Лагард, яка прагне збільшити кредитні можливості фонду, що становлять $380 млрд., щоб захистити світову економіку від європейських шоків. За останні три дні пані Лагард вдалося заручитися обіцянками від урядів Японії, Данії та інших країн влити в МВФ $286 млрд.
"Багато країн, особливо в зоні євро, вирішили включитися в процес фінансової консолідації, щоб убезпечити свої позиції. Однак на здійснення цих зусиль може знадобитися кілька років", - йдеться в повідомленні МВФ.
Тим часом європейські держави залишаються не захищеними від несподіваних змін настрою інвесторів, які можуть зіштовхнути фінансову систему від нинішньої "хорошої рівноваги", за якої суверенні борги керовані, а вартість їх обслуговування низька, до "поганої рівноваги", коли ціна кредитів візьметься зростати до непідтримуваних величин, що ведуть до дефолту.
Найближчим часом вимоги до банків виростуть. Сьогодні дипломати 27 країн Євросоюзу мають зібратися для обговорення пакета нових стандартів для банків Базель-3. Ці правила, введення яких очікується з січня 2013 р., зокрема, наказують всім банкам збільшити базовий капітал першого рівня (core tier 1 capital) - співвідношення вартості акцій і нерозподіленого прибутку до розміру активів - з 2% до 7%. На сьогоднішній зустрічі буде розглянуто пропозицію про надання регуляторам права на свій розсуд посилювати вимоги до окремих банків у разі непередбачуваних обставин.
За матеріалами:
Экономические Известия
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас