Банки готуються до відтоку вкладників і скорочують кредитування


Банки готуються до відтоку вкладників і скорочують кредитування

Банкіри не відкидають відтоку вкладників напередодні парламентських виборів в жовтні 2012 року. Для того, щоб уникнути проблем з ресурсами восени, банки нарощують кількість коштів на коррахунках і призупиняють кредитування.

За словами експертів, восени 2012 року банки можуть відчувати відтік коштів з депозитів через побоювання українців перед парламентськими виборами. Щоб не почати відчувати проблеми з ліквідністю в період політичної нестабільності, банки вже сьогодні роблять кроки, які зможуть цього уникнути. "Ми прогнозуємо потенційний відтік коштів з банківської системи. Саме тому банківська система зараз активно нарощує "подушку" у вигляді профіциту ліквідності. Банки вже призупиняють кредитування. У першу чергу, це стосується малого і середнього бізнесу і готівкового кредитування. Відповідно, політика більшості банків буде спрямована на підвищення ліквідності, навіть якщо це буде призводити до скорочення прибутковості бізнесу", - пояснює Ростислав Берегій, начальник управління планування та бюджетування Ерде Банку.

Варто зазначити, що слова експерта можна підтвердити статистикою Національного банку. Так, залишки на кореспондентських і транзитних рахунках банків у 2012 році рідко коли знижувалися нижче рівня 20 млрд гривень, тоді як у другій половині 2011 року кількість коштів була, в основному, в межах 13-17 млрд гривень. При цьому, незважаючи на зростання ліквідності банківської системи, обсяг кредитування скорочується - в лютому банки видали українцям нових позик на суму 6,3 млрд гривень, тоді як в січні - на 6,6 млрд, в грудні - на 10,2 млрд.

Втім, експерти вважають, що навіть у разі розвитку негативного сценарію банки зможуть вистояти. "Досвід минулої фінансової кризи показує, що багато вкладників зберігають лояльність до своїх банків, відповідно, вважаємо, що банківська система витримає можливий відтік ресурсів. Якщо відтік коштів буде істотним, банки будуть вживати всіх можливих заходів, щоб утримати ресурси (зростання ставок, акції, лінійка банківських продуктів у вигляді коротких депозитів, інше)", - прогнозує Ростислав Берегій.

Проте не всі фахівці вважають, що вибори вплинуть на банківський ринок восени-2012. "Ми не схильні драматизувати ситуацію навколо виборів та пов'язувати її з кардинальними змінами в банківській системі. Серпень-вересень - традиційно спокійні місяці для банківського сектора. Причому літо - це час, коли деякий відтік депозитів спостерігається щорічно, люди забирають гроші на відпочинок, ремонти і т.д. Але знову-таки, мова не йде про масовість. Навіть якщо і справдиться один з песимістичних прогнозів політологів, Нацбанк зараз має достатню кількість ресурсів та можливостей, щоб утримати ситуацію", - заспокоює Сергій Коцупатрий, заступник голови правління банку "Глобус".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування