Лагард: Європа все ще не вийшла з кризи — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Лагард: Європа все ще не вийшла з кризи

Казна та Політика
204
Європа поки не вийшла зі стану фінансової кризи, незважаючи на солідний перелік вжитих антикризових заходів, заявила директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крістін Лагард в інтерв'ю газеті Le Monde.
Її думку поділяє голова Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу, який назвав економічну ситуацію в Європі "як і раніше проблемною", передає MarketWatch.
Втім, "Європа, яка була епіцентром кризи, зміцнила свої позиції в грошово-кредитній і фінансовій сфері, а також у сфері управління завдяки значному арсеналу заходів", вважає Лагард.
Голова МВФ закликала європейських лідерів проявити рішучість у реалізації багаторічних планів бюджетної консолідації, які є необхідною умовою оздоровлення економіки регіону.
Баррозу тим часом підкреслив, що держави єврозони і ЄС у цілому не повинні жертвувати довгостроковою бюджетною стабільністю заради миттєвого відновлення економічного зростання.
В одній з найбільш проблемних країн єврозони - Іспанії - ситуація продовжує погіршуватися. Глава Банку Іспанії Мігель Анхель Фернандес Ордонес у вівторок констатував повернення іспанської економіки до рецесії після слабкого відновлення на початку та в середині 2011 року.
Іспанія виявилася у винятково невдалій ситуації, яка може призвести до подальшого підвищення безробіття, зазначив він. Рівень безробіття в Іспанії вже зараз найвищий серед країн Євросоюзу (23,6%), при цьому більше половини іспанської молоді не можуть знайти роботу.
За словами Ордонеса, Іспанія в даний час рішуче реалізує безпрецедентні програми податково-бюджетної консолідації, спрямовані на зниження бюджетного дефіциту з 8,5% ВВП в 2011 році до 5,3% ВВП в 2012 році.
Керівництво Банку Італії у вівторок також не знайшло підстав для особливого оптимізму: ВВП країни, третьої за величиною в єврозоні, імовірно, скоротився на 0,7% в січні березні, як і в IV кварталі 2011 року.
"Економічна невизначеність і ризики залишаються дуже високими", - йдеться в щомісячному бюлетені ЦБ.
Разом з тим Банк Італії висловив надію на подальше скорочення бюджетного дефіциту країни в цьому році з 3,9% ВВП, зафіксованих в 2011 році. Борговий тягар Італії (120,1% ВВП), як очікується, почне знижуватися з наступного року.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас