Росія схвалила знижку на нафту для Китаю у розмірі 1,5 дол./бар — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Росія схвалила знижку на нафту для Китаю у розмірі 1,5 дол./бар

Енергетика
188
Акціонери ВАТ "Роснефть" схвалили знижку на нафту для Китаю у розмірі 1,5 дол./бар. Про це йдеться в повідомленні компанії. Зокрема, акціонерами було схвалено додаткову угоду до договору купівлі-продажу нафти, яка була укладена в лютому 2009 р. між Китайською нафтогазовою корпорацією (CNPC) і "Роснефтью". Згідно з додатковою угодою розбіжності сторін щодо ціноутворення за експортним договором вважаються врегульованими. Покупець повинен виплатити постачальнику всю наявну заборгованість. "За умови виплати такої заборгованості починаючи з 1 листопада 2011 р. і на період дії договору купівлі-продажу сирої нафти ціна нафти, що поставляється за договором, зменшується на знижку в розмірі 1,50 дол./бар.", - йдеться в повідомленні компанії. Раніше додаткову угоду було схвалено Китайським банком розвитку.
Ціна угоди розраховується щомісяця на ринкових умовах з використанням котирувань російської нафти в порту Козьміно і за умови рівності якісних характеристик нафти, що відвантажується в КНР, і нафти, що відвантажується через п.Козьміно, відзначається в матеріалах. "У разі якщо обсяг всієї російської нафти, відвантаженої через порт Козьміно, буде менше 12,5 млн т на рік, на різницю обсягів застосовуються котирування російської нафти Urals в портах Приморськ/Новоросійськ, при цьому при середній розрахунковій прогнозній ціні нафти в розмірі 100 дол./бар. загальна вартість нафти, що поставляється за договором купівлі-продажу сирої нафти за 20 років, складе близько 130 млрд дол", - йдеться в документі.
Крім того, акціонери схвалили зміну договору поставки нафти з ВАТ "АК "Транснефть". Він доповнений положенням про те, що місячна закупівельна ціна зменшується на знижку в розмірі 1,5 дол./бар. "Ціна угоди на змінених умовах була визначена рішенням ради директорів "Роснефти" від 28 лютого 2012р. При цьому при середній розрахунковій прогнозній ціні нафти в розмірі 100 дол за 1 бар. загальна вартість сирої нафти, що поставляється за договором поставки, за 20 років може скласти 54 млрд дол", - наголошується в матеріалах.
Раніше глава "Роснефти" Едуард Худайнатов повідомляв, що РФ і Китай в додатковій міжурядовій угоді про довгострокові постачання нафти в КНР прописали поправку до вартості нафти, що поставляється, яка буде знижена на 1,5 дол./бар. Худайнатов нагадав, що Китай в 2011р. недоплачував за постачання нафти. За його словами, "цифри досягали сотні мільйонів доларів". "Зараз не можна говорити, що ми дали знижку. Ми відступили від тієї максимальної ціни, за якою торгували в Китаї. Ми пішли на поправку в ціновій формулі", - підсумував він.
У лютому 2009 р. "Роснефть" і "Транснефть" підписали договір з китайським банком про отримання кредиту на загальну суму 25 млрд дол. Натомість "Роснефть" повинна поставляти в КНР протягом 20 років по 15 млн т нафти щорічно по відгалуженню від трубопроводу Східний Сибір - Тихий океан (ССТО). Російську частину труби побудувала "Транснефть". Поставки нафти почалися в 2011 р., але китайську сторону не влаштував діючий мережний тариф. Вона почала недоплачувати російським компаніям - 13 дол з кожної тонни нафти (за оцінкою "Траснефти"). Крім того, з'явилися взаємні зобов'язання "Транснефти" і "Роснефти". Згідно з контрактом, трубопровідна монополія повинна купувати сировину у нафтової (в обсязі пропорційно отриманому кредиту) і потім продавати в Китай за тією ж ціною. У травні 2011 р. Пекін частково погасив заборгованість, проте до кінця проблему вирішити так і не вдалося - недоплата становила 3 дол/т. На початку липня 2011 р. глава "Транснефти" Микола Токарєв відзначив, що якщо всі варіанти досудового врегулювання спорів будуть вичерпані, то компанія буде змушена звернутися до британського суду.
НК "Роснефть" належить на 75,16% державному ВАТ "Роснефтегаз", рештою акцій володіє широке коло інвесторів. До 2015 р. держава планує передати інвесторам до 25% в статутному капіталі компанії. Аудійовані доведені запаси "Роснефти" за класифікацією PRMS на кінець 2010 р. складали 22,77 млрд бар. нафтового еквівалента. У 2011 р. видобуток вуглеводнів компанії виріс, в порівнянні з попереднім роком, на 2,5% - до 122 млн т нафти і газового конденсату.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас