Богатирьова дозволяє з'їсти лише одне яйце за великоднім столом — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Богатирьова дозволяє з'їсти лише одне яйце за великоднім столом

669
В останні дні Великого посту, після якого християни почнуть святкування Великодня, мінохоронздоров'я попереджає про небезпеку, яка може виникнути під час різкої зміни харчового раціону.
Як йдеться в переданому УНІАН повідомленні Міністерства охорони здоров'я, для всіх людей, які дотримуються посту, існують одні і ті ж вимоги: ні в якому разі не можна нехтувати рекомендаціями щодо харчування під час виходу із посту.
Медики застерігають, що надмірне споживання тваринної їжі, яка присутня у великій кількості на святкових столах у кожній українській родині, разом із вживанням алкоголю може спричинити різке погіршення стану здоров'я, обумовити загострення існуючих хронічних хвороб та викликати ускладнення.
Навіть здорові люди часто провокують розлади у функціональному стані організму стрімкою зміною раціону харчування після закінчення посту. Тому помірне, поступове і зважене розширення набору продуктів та їх кількості необхідне всім без винятку.
Отже, підкреслили в МОЗ, попередити наслідки виходу з посту може дотримання наступних правил:
1. Кількість їжі, яка споживається за святковим столом, не повинна бути надмірною. Краще припинити їсти, коли ще лишається невеличке відчуття голоду. Не слід намагатися з'їсти більше за допомогою лікарських засобів. Останні здатні лише частково покращити перетравлення їжі та не можуть попередити розвиток наслідків переїдання. Поступове збільшення кількості їжі обумовлене необхідністю відновлення належного рівня продукції ферментів, який суттєво зменшується під час посту завдяки обмеженню кількості їжі та виключенню продуктів тваринного походження.
2. Вживання тваринної їжі за святковим столом повинно бути обмеженим, не слід вживати понад 150-200 грамів м'яса, більше одного яйця та багато соусів, які містять велику кількість тваринних жирів.
3. Свідомий та розумний вибір безпечних та корисних продуктів за святковим столом включає переважно рибу та продукти рослинного походження - фрукти, овочі та злакові продукти. Рослинна їжа, окрім вмісту корисних мікроелементів та вітамінів, містить харчові волокна, належна кількість яких забезпечує повноцінну роботу органів травлення та попереджує розвиток багатьох небезпечних захворювань.
4. Особлива обережність необхідна у вживанні алкоголю. Алкоголь взагалі не повинен вживатися без їжі і його кількість після посту слід зменшити у два-три рази відносно звичайного.
5. Вихід з посту потребує максимальної обережності у вразливих категорій населення, до яких відносяться діти, підлітки, літні люди та хворі з хронічними хворобами внутрішніх органів. Таким людям взагалі слід утриматись від вживання тваринної їжі, а тим більше алкоголю, протягом перших днів. Додавання риби та м'ясних продуктів до пісних страв, які стали звичними, повинно відбуватись дуже повільно та спиратись на відсутність неприйняття тих або інших продуктів харчування.
Як зазначають в МОЗ, "наведені правила не можна вважати вичерпними та універсальними для всіх. Кожна людина знає свій організм як ніхто інший. Якщо є хронічні хвороби, бажано обговорити з лікарем особливості харчування після закінчення дотримання пісної дієти".
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас