Податки прагнуть до досконалості — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Податки прагнуть до досконалості

Казна та Політика
871
У п'ятницю був оприлюднений законопроект N10300 Юрія Воропаєва (Партія регіонів), що містить технічні правки до Податкового кодексу. Як визнає автор документа, зараз доводиться "вичищати" існуючі норми, оскільки ще на стадії розробки і схвалення кодексу не всі пропозиції були враховані. Крім того, Державна податкова служба та суб'єкти господарювання іноді по-різному трактують норми законодавства, що вимагає їх уточнення. Зокрема, Воропаєв пропонує виключити можливість подвійного стягування екологічного податку при тимчасовому (до 10 днів) розміщенні підприємствами відходів виробництва на своїх територіях. Зараз, крім того, що виробник платить велику суму за послугу вивезення сміття, його обкладають екологічним податком за тимчасове розміщення відходів.
Серед іншого депутат пропонує погашати лише частину суми податкового боргу за рахунок майна, що перебуває в податковій заставі. Зараз ДПС звертається до судів за дозволом на погашення всього боргу. Розширюється перелік витрат, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування, зокрема витрати материнської компанії на управління або придбання послуг з управління підприємствами в обсязі, що не перевищує 4% доходу від реалізації продукції. Запропоновано ввести штраф у розмірі 510 грн за порушення порядку заповнення або строків подання податкових накладних в єдиний реєстр (повторний штраф - 1020 грн). Доходи від проведення кредитних операцій пропонують визнавати з моменту фактичного отримання відсотків.
Воропаєв вважає, що його правки не будуть схвалені до літа - найімовірніше, ними займуться восени. У той же час до розгляду готові чотири законопроекти зі змінами до Податкового кодексу, частина яких узгоджена з урядом і бізнесом, а деякі - ініційовані самими підприємствами. Наявність такої великої кількості правок до кодексу - наслідок його спішного ухвалення в кінці 2010 року на догоду МВФ, вважає заступник голови парламентського комітету з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики Євген Царьков (Компартія).
Тому, на його думку, уряд повинен взяти на себе відповідальність за схвалення недосконалого документа. "Після цього можна було б створити робочу групу з підготовки змін, провести парламентські слухання. Новий документ може бути готовий до літа, оскільки 70% правок напрацьовано і в комітеті, і в Кабміні", - говорить Царьков. Президент Союзу податкових консультантів Леонід Рубаненко додає, що вже на стадії ухвалення кодексу прогнозувалося, що 50% його норм будуть важкими для виконання.
Ще половина була виявлена при реалізації кодексу. Однак 95% спірних моментів враховані в тих чотирьох законопроектах, які планують почати ухвалювати на найближчому сесійному тижні. "Якщо в процесі голосування виникнуть ще якісь правки, їх будуть вносити в решту законопроектів", - зазначає Рубаненко.
За матеріалами:
Коммерсант-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас