Експерти: Українці стали рідше брати в банках кредити


Експерти: Українці стали рідше брати в банках кредити

Банки видали в лютому позик лише на 5,2 мільярда гривень проти середньомісячного за останній рік рівня 7,1 мільярда. Про це повідомляють аналітики "КредитМаркет", пише Банки.ua.

За словами експертів, лютневий обсяг виданих споживчих кредитів виявився навіть нижчим, ніж січневий (5,5 мільярда гривень). Обидва ці показники в півтора з лишком рази менші не тільки від пікового грудневого показника (8,7 мільярда), але майже на 40% нижчі і від середнього за останні 12 місяців показника - 7,1 мільярда.

"Скорочення видачі споживчих кредитів на початку року в значній мірі пов'язане з двома факторами. Перший з них - сезонний, він діє щороку: традиційно в січні споживча активність знижується, частково це характерно і для лютого. Другий фактор виявився для всіх несподіваним: в кінці січня – на початку лютого через сильні морози багато покупців і потенційних позичальників відклали шопінг і взагалі вели більш пасивний спосіб життя, - пояснює причину спаду генеральний директор "КредитМаркет" Ігор Дурицький. - За нормальних обставин можна було б розраховувати в лютому на 5,7-6 мільярдів гривень, але результат виявився, як бачимо, набагато нижчим. Статистики щодо березня ще немає, але вона буде явно кращою від лютневої, якщо судити з наших попередніх оцінок".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua