Парламенту не радять скасовувати літній час в Україні — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Парламенту не радять скасовувати літній час в Україні

1163
Головне науково-експертне управління Верховної Ради України (ВР) рекомендує парламенту направити ініційований урядом законопроект № 10125 про порядок обчислення часу на території України, що пропонує встановити зимовий час з 1 листопада 2012 р. на доопрацювання.
Як сказано у висновку науково-експортного управління, законопроект регулює не тільки питання обчислення часу на території України, а й інші питання, які врегульовані чинними законодавчими актами.
"Законопроект доцільно було б обмежити установкою тільки порядку обчислення часу і поширення інформації про точний час на території України", - йдеться у висновку науково-експертного управління, оприлюдненому сьогодні на сайті парламенту.
Крім того, підкреслюють експерти ВР, в законопроекті не узгоджені терміни, що використовуються.
"Узагальнюючий висновок: за результатами розгляду в першому читанні законопроект доцільно відправити на доопрацювання", - впевнені експерти.
Вищезгаданий документ Кабмін вніс на розгляд народних депутатів 28 лютого ц.р. Проектом закону на території України вводиться час другого часового поясу (київський час) без щорічного переведення годинникової стрілки. У заключних положеннях до законопроекту йдеться, що в разі ухвалення закон набирає чинності з 1 листопада 2012 р.
Нагадаємо, в ніч на 25 березня ц. р. Україна перейшла на літній час. На зимовий час до цього Україна перейшла в ніч на 30 жовтня минулого року.
Ініціатива Кабміну далеко не перша в питанні "переведення стрілок" як уряду, так і народних депутатів. Парламент 20 вересня 2011 р. підтримав проект постанови депутата від Партії регіонів Олега Надоші, яким передбачалося відмовитися від переведення годинників на зимовий час. Прийнятий проект постанови викликав бурхливу реакцію в суспільстві: проти скасування зимового часу висловлювалися експерти і населення.
У підсумку глава українського парламенту Володимир Литвин вніс проект про скасування постанови, ініційованої Надошею. Правда, варто зазначити, прийняти постанову депутати змогли лише з другої спроби. І вже 13 жовтня іншим регіоналом Вадимом Колесніченком був внесений новий проект постанови - на цей раз про скасування літнього часу. Колесніченко запропонував нардепам ввести на території України зимовий час.
В середині жовтня Міністерство економічного розвитку і торгівлі запропонувало своє бачення відліку часу на території України - скасувати перехід на літній час.
Зимовий час є "астрономічним", літній час вводиться в багатьох країнах для економії електроенергії на освітлення. Терміни дії літнього часу вводяться відповідно до рекомендацій Європейської економічної комісії ООН для гармонізації міжнародних інформаційних систем. Перехід на сезонний час здійснюється нині в 110 країнах. Літній час використовують близько 80 країн світу. Вперше годинникову стрілку перевели в 1908 р. у Великобританії. У той же час, багато держав Азії живуть за єдиним часом. Так, наприклад, не переводять стрілки годинників Росія, Японія, Китай, а також Казахстан і Киргизія. У США рекомендовано переводити час, проте в деяких штатах цього не роблять.
Деякі дослідники вважають, що перехід на сезонний час негативно позначається на здоров'ї людей. Проте вчені ще повністю не довели, що біоритми людини при переході на інший час серйозно порушуються. У той же час, британські дослідники встановили: близько 15% населення країн, де переводиться час, сприймають це переміщення стрілок досить важко. Вчені пояснюють це тим, що біологічний годинник людини не може швидко синхронізуватися з переведенням годинників. У деяких людей можуть виникнути не тільки проблеми зі здоров'ям, але і серйозні психічні розлади.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас