Точка зору: Економіка України зазнає значних втрат від асоціації з ЄС


Точка зору: Економіка України зазнає значних втрат від асоціації з ЄС

Європейський союз підпише договір про асоціацію з Україною, тому що він економічно вигідний для ЄС, вважає народний депутат України від Партії регіонів Юлія Льовочкіна.

"Та буде він підписаний, тому що Європа дуже прагматична. Це економічно вигідно Євросоюзу", - сказала вона агентству УНІАН у Польщі.

Льовочкіна зазначила, що для України цей договір має, в першу чергу, політичне значення, підкресливши, що економічно українську державу в перші 3-5 років дії документа очікують значні втрати.

"Ми підписуємо, по-перше, з політичних міркувань, тому ми повинні просуватися в реалізації свого європейського вибору", - сказала депутат, назвавши існування зони вільної торгівлі з ЄС обов'язковою умовою євроінтеграції України.

Депутат повідомила, що передбачене договором скасування мит на імпорт автомобілів призведе до втрат доходів держбюджету на 10%.

Крім того, зазначає нардеп, Україна, згідно з документом, бере на себе зобов'язання впроваджувати європейські стандарти у сфері енергетики, що вимагатиме від влади інвестицій "на мільярди доларів", яких у країни немає.

Льовочкіна також сказала, що ЄС не запропонував компенсаторів для економічних втрат України, і додала, що документ також може привести до втрати конкурентоспроможності українських виробників у низці галузей.

У той же час, за її словами, у більш довгостроковій перспективі втрати одних українських виробників повинні компенсуватися - завдяки зоні вільної торгівлі з ЄС - зростанням конкурентоспроможності інших.

Нагадаємо, 30 березня Україна і ЄС парафували угоду про асоціацію.

Міністр закордонних справ Костянтин Грищенко прогнозує підписання УА не раніше ніж через півроку-рік.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua