АУБ вважає необхідною відставку керівництва НБУ


АУБ вважає необхідною відставку керівництва НБУ

Асоціація українських банків (АУБ) вважає необхідною відставку діючого керівництва Національного банку України (НБУ). Про це йдеться в листі асоціації до Президента України Віктора Януковича, голови Верховної Ради (ВР) України Володимира Литвина, народних депутатів України, членів наглядової ради НБУ тощо.

Згідно з листом, експертами АУБ разом із групою вчених була проаналізована діяльність НБУ протягом 2011 р. У висновках зазначається, що "в монетарній політиці, затискаючи ліквідність з метою поточного утримання обмінного курсу та інфляції, НБУ втратив почуття міри, яке завдало відчутного удар по економіці та банківській галузі, зокрема, негативно відобразилося на ліквідності, відсоткових ставках за депозитами і кредитами і на обсягах кредитування, і відповідно призвело до уповільнення економічного зростання в кінці 2011 р.".

АУБ також відзначає "постійний адміністративний тиск з боку регулятора на... малі і середні банки з українським капіталом".

Крім того, на думку експертів асоціації, "посилення вимог НБУ до ідентифікації банками своїх клієнтів так само сталося з явною втратою міри і порушенням чинного законодавства, що зменшило довіру у відносинах між банками та громадянами".

За словами президента АУБ Олександра Сугоняко, так само викликають подив законопроекти, які наділяють НБУ невластивими центральному банку функціями - розвідкою і видобутком золота, створенням власного телебачення, а також щодо фактичного перетворення власної відомчої охорони НБУ на правоохоронний орган.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua