"Нафтогаз" сьогодні визначиться з оцінювачем ГТС


"Нафтогаз" сьогодні визначиться з оцінювачем ГТС

Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" сьогодні, 26 березня 2012 р., вибере оцінювача вартості активів газотранспортної системи (ГТС) України. Пропозиції для участі в конкурсі на вибір оцінювача української газотранспортної системи подали 4 компанії.

Це приватне підприємство Thomas & Simonova (Київ), Duff & Phelps (Нью-Йорк), Baker Tilly - Ukraine (Київ), Ernst & Young (Київ).

За словами заступника голови правління НАК "Нафтогаз України" Вадима Чупруна, тендер на визначення вартості ГТС буде проводитися в два етапи.

"По-перше, перед замовником ставиться завдання провести оцінку активів ГТС із визначенням методики цієї оцінки... І сьогодні буде розпочато перший етап... На другому етапі учасники повинні будуть надавати свої остаточні пропозиції до зазначеної вартістю послуг", - сказав він.

При цьому Чупрун зазначив, що заяви про вартість української ГТС в розмірі від 4 до 200 млрд дол. - це не більше ніж спекуляції. "Ми чуємо різні цифри, вартість. Звучать цифри від 4 до 200 млрд дол. І це прояви спекуляцій. Але я хочу зробити офіційну заяву держави і нашої компанії. Ми не збираємося торгувати нашою ГТС. Ми маємо намір забезпечити її життєдіяльність на довгі роки. Ми повинні залишити її як національне надбання, зробити її економічно рентабельною. І один з виходів - це створення газотранспортного консорціуму", - сказав Чупрун.

Чупрун також вважає, що заяви російської влади про непотрібність української ГТС в недалекому майбутньому спрямовані на заниження вартості газотранспортної системи. "Останнім часом представники "Газпрому" заявляють, що після пуску другої черги "Північного потоку", запуску "Південного потоку", завантаженість української ГТС становитиме нуль. Це турбує нас. Ми не відкидаємо, що ці заяви про нуль спрямовані на зниження вартості нашої ГТС", - заявив він. За його словами, саме тому важливо провести оцінку вартості ГТС.

Представник російського ВАТ "Газпром" Сергій Купріянов 22 лютого ц.р. заявив, що після реалізації всіх запланованих газовим монополістом газотранспортних проектів, значення України в транзиті російського газу буде зведено до нуля.

Також РФ назвала Україну винуватцем лютневих недопоставок російського газу в Європу і пригрозила Києву пустити якомога більше газу в обхід України по не побудованому поки дорогому газопроводу "Південний потік". Україна заперечує звинувачення у привласненні транзитного газу. Експерти зазначають, що таким чином Росія веде інформаційну війну з метою змусити Україну піти на поступки в газових переговорах.

Росія в переговорах з Україною про зниження цін на російський газ вимагає натомість від Києва передачі половини прав на управління місцевою ГТС. У відповідь Україна запропонувала РФ створити тристоронній консорціум за участю ЄС з управління ГТС в обмін на знижку на газ. Однак ця пропозиція не влаштувала Москву, яка поки що не йде на поступки.

Раніше в ЗМІ з'явилася інформація, що з боку "Газпрому" надходила пропозиція викупити українську ГТС за 4 млрд дол., проте українська сторона відмовилася вести переговори про продаж. При цьому в "Газпромі" заявили, що українська сторона оцінила ГТС в 20 млрд дол. А Юлія Тимошенко пішла далі, оцінивши українську газотранспортну систему в 200 млрд дол.

Українська ГТС вже двічі оцінювалася: у 2007 р. - в 24,8 млрд дол., а в 2009 р. - в 9,9 млрд дол.

Згідно з дослідженням відомого оцінювача Людмили Симонової, обґрунтована вартість ГТС України становить 61 млрд дол.

Нагадаємо також, що недавно "Газпром" викупив білоруську ГТС за 5 млрд дол.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Все, що ми знаємо про:Нафтогаз України
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua