Спалахи на Сонці посилають на Землю мільярди кіловат енергії — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Спалахи на Сонці посилають на Землю мільярди кіловат енергії

39
Нещодавня серія сонячних спалахів обрушилася на Землю потужними магнітними бурями з 8 по 10 березня. Фахівці з NASA підрахували, що в результаті двох викидів на верхню частину земної атмосфери обрушився обсяг енергії, яку споживає таке місто, як Нью-Йорк, за два роки.
"Це був найбільший сплеск випромінювання, який ми зафіксували з 2005 року. Це була велика подія і вона показує, що Сонце може чинити безпосередній вплив на планету", - говорить Мартін Млінцак з Дослідницького центру NASA в Ленглі (США).
Як розповіли в космічному агентстві, викиди, що дійшли до атмосфери, вони реєстрували за допомогою наукового інструменту SABER, що працює на супутнику TIMED. Млінцак розповідає, що SABER відстежує інфрачервоні випромінювання у верхній частині атмосфери, зокрема випромінювання, зроблені молекулами вуглекислого газу та оксиду азоту. Два ці елементи відіграють значну роль у повітряному енергобалансі на висоті близько сотні кілометрів.
"Вуглекислий газ і оксид азоту - це два природні термостати. Коли верхня частина атмосфери, так звана термосфера, нагрівається, ці сполуки починають віддавати тепло в космос", - говорить Джеймс Рассел з Університету Хемптон.
Нагадаємо, що 8 березня вчені зафіксували на поверхні Сонця спалах класу X5, який через добу спровокував потужні полярні сяйва на Землі і електромагнітні збурення. "Термосфера горіла, як новорічна ялинка, ми фіксували інфрачервоне випромінювання в дуже великих обсягах", - говорить Рассел.
Згідно з підрахунками NASA, за три доби - з 8 по 10 березня включно - термосфера зібрала близько 26 млрд кВт/год енергії, однак завдяки двом вищеназваним сполукам, близько 95% цієї енергії було згодом викинуто в космос.
"На жаль, ми поки не навчилися збирати такі обсяги енергії і використовувати її у власних потребах. Вона так розкидається по земній атмосфері, що якось застосувати її на практиці неможливо", - говорить Млінцак.
За матеріалами:
Дзеркало Тижня
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас