Молдова почала переговори про зону вільної торгівлі з ЄС — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Молдова почала переговори про зону вільної торгівлі з ЄС

Казна та Політика
144
У Кишиневі стартував перший раунд офіційних переговорів щодо Угоди про зону глибокої і всеосяжної вільної торгівлі між Молдовою і Європейським союзом, який триватиме до 22 березня 2012 року.
Як повідомили РосБізнесКонсалтингу в Мінекономіки Молдови, делегації очолюють заступник міністра економіки Октавіан Калмик і директор Департаменту торгівлі ЄС Люк Девін.
Під час першого раунду будуть обговорюватися, зокрема, юридичні аспекти майбутньої угоди. Створено 13 технічних груп, в рамках яких експерти обговорять теми, що стосуються торгівлі товарами і послугами, конкуренції, технічних бар'єрів у торгівлі, санітарних і фітосанітарних заходів, митного адміністрування, енергетики, держзакупівель тощо. Другий раунд переговорів відбудеться у Брюсселі в червні ц.р.
Раніше прем'єр-міністр Молдови Володимир Філат і комісар Європейського союзу з питань торгівлі Карел Де Гухт відзначили, що Угоду про створення зони глибокої та всеосяжної вільної торгівлі між Євросоюзом і Молдовою планується підписати не пізніше вересня 2013 року.
Молдовська влада почала підготовку до переговорів щодо Угоди про зону глибокої і всеосяжної вільної торгівлі між Молдовою і ЄС в 2011р., виконавши низку законодавчих і нормативних змін, відповідно до Плану дій з реалізації рекомендацій Європейської комісії щодо створення зони глибокої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі між РМ і ЄС. Зміни стосувалися 13 галузей економіки.
Угода про вільну торгівлю між Молдовою і ЄС, що має на увазі зону глибокої і всеосяжної вільної торгівлі, передбачає поступову лібералізацію торгівлі товарами та послугами, вільний рух робочої сили, скорочення тарифів, технічних і нетарифних бар'єрів, скасування кількісних обмежень і гармонізацію законодавства Молдови з європейським. На відміну від нинішнього одностороннього торгового режиму Молдова-Євросоюз, наданого Європейським союзом на обмежений термін, Угода про створення зони глибокої та всеосяжної вільної торгівлі буде багатосторонньою, укладеною на необмежений період, і більш вигідною, ніж нинішній режим, передбачуваною для бізнесу та інвестицій на довгостроковий період.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас