201
ЦБ Японії вирішив встановити інфляційний орієнтир слідом за ФРС США
— Казна та Політика
Інфляційний орієнтир Федеральної резервної системи США змусив Банк Японії встановити свій власний орієнтир на рівні 1%, показав протокол лютневого засідання регулятора, при цьому деякі законодавці закликали до більш високого орієнтиру.
Це говорить про те, що регулятори поки не прийшли до єдиної думки - скільки часу займе боротьба з дефляцією, відзначає Reuters.
Однак більшість членів керівництва ЦБ вирішили, що поряд із встановленням цінового орієнтиру Банк Японії повинен продемонструвати твердий намір досягти цієї мети за допомогою розширення викупу активів на 10 трлн ієн (120 млрд доларів), свідчить протокол.
"Виникла... підвищена увага до рішучості центробанків досягти цінової стабільності, після того як ФРС ввела "довгострокову мету" цінової стабільності", що і стало однією з основних причин для обговорення цінового орієнтиру, пояснюється в протоколі.
"Члени керівництва банку погодилися з тим, що бажано не тільки переглянути комунікаційну стратегію, а й розширити монетарне пом'якшення, щоб підтримати роз'яснену політичну позицію діями і посилити її ефект", - додав банк.
Після закінчення засідання Банк Японії здивував ринки, збільшивши програму викупу активів і встановивши 1-відсотковий інфляційний орієнтир, сигналізуючи про посилення політики, спрямованої на боротьбу з дефляцією, від якої Японія страждає вже більше десяти років.
На наступному засіданні, яке завершилося у вівторок, Центробанк не став змінювати політику, відхиливши пропозицію єдиного члена ради про додаткові стимули і розчарувавши деяких ринкових гравців, які вважали, що банк може повторити лютневе рішення, щоб посилити його вплив.
Кілька членів ради порахували, що можна встановити інфляційний орієнтир в діапазоні від 1% до 2%, так як структурні зміни в японській економіці і невизначеність щодо світового прогнозу означають, що рівень інфляції, до якого має прагнути Центробанк, вище 1% в довгостроковій перспективі.
Один з членів ради сказав, що регулятору варто встановити інфляційний орієнтир 2% в довгостроковій перспективі, як зробили інші великі центробанки, щоб уникнути спотворення довгострокових тенденцій валютного ринку.
Зрештою рада вирішила, що в даний час для Центробанку прийнятна мета 1%, але передбачила можливість змін, заявивши, що в довгостроковій перспективі планує інфляцію 2% або нижче.
Протокол також показав, що суперечки в раді про поліпшення комунікаційної стратегії за допомогою встановлення цінового орієнтиру були спровоковані рішенням ФРС призначити інфляційний орієнтир.
У лютому Банк Японії пообіцяв не просто утримувати ключову ставку фактично на нулі, а проводити активне пом'якшення політики за допомогою скуповування активів, поки 1-відсоткова інфляція не буде досягнута.
На думку деяких членів ради, більш тверда обіцянка покаже готовність банку до подальшого пом'якшення монетарної політики, якщо з'явиться така необхідність.
За матеріалами: Банки.ру
Поділитися новиною