Нацбанк Білорусі у березні розгляне питання зниження ставки рефінансування


Нацбанк Білорусі у березні розгляне питання зниження ставки рефінансування

Національний банк Білорусі розгляне питання про чергове зниження ставки рефінансування в другій половині березня, повідомила в середу голова правління Нацбанку Надія Єрмакова.

"Зміна ставки рефінансування орієнтується на інфляцію. Якщо взяти інфляцію за січень, лютий, то передбачається, що ставка рефінансування повинна була б знижуватися. Це питання ми розглянемо десь після 15 березня", - сказала вона.

За словами Єрмакової, ставка може бути знижена на 1-2 відсоткові пункти. "Моє припущення, що на 1-2 відсоткові пункти, не більше. Швидкими темпами знижувати ставку рефінансування недоцільно, бо це може спричинити різкі стрибки в фінансових питаннях і в цілому в економіці", - зазначила глава Нацбанку.

Вона нагадала, що, згідно із затвердженими прогнозами, до кінця року ставка рефінансування повинна знизитися до 20-23%. "Але, можливо, вона стане і нижчою", - додала Єрмакова.

У поточному році Національний банк Білорусі вже двічі знижував ставку рефінансування: 15 лютого вона була знижена з 45% до 43% річних, а 1 березня - з 43% до 38% річних.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Кредит&Депозит
Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування