Експерт: У березні ціна бензину А-95 (Євро-5) може перевищити 11 грн/л


Експерт: У березні ціна бензину А-95 (Євро-5) може перевищити 11 грн/л

В Україні продовжиться зростання цін на нафтопродукти, що буде викликано рекордними цінами на нафту, що зберігаються на світовому ринку, - зростання цін з початку року склало 13,6%. Таку думку висловив директор "Консалтингової групи А-95" Сергій Куюн.

"Україна дублює цю тенденцію, однак з істотним відставанням. З початку року середня вартість бензину А-95 на АЗС підвищилася на 1,4%, на ДП - на 0,7% (відповідно до 10,44 грн/л і 9,73 грн/л). У зв'язку з тривалою напруженістю на світовому ринку нафти, в березні ми очікуємо істотну корекцію цін на українських автозаправках", - прогнозує він.

За прогнозами фахівця, рівень ціни на бензин А-95 стандарту Євро-5 може перевищити позначку 11 грн/л, дизельне паливо - 10 грн/л.

У той же час експерти відзначають, що у вартості нафтопродуктів на АЗС в Україні близько 55% становить нафта. "Другою за значимістю складовою у вартості нафтопродуктів є податки - акцизний збір і ПДВ. За останній рік акцизний збір на бензин був підвищений на 50%, або на 66 євро/т, що еквівалентно 65 коп./л, і що відповідно стало потужним стимулом зростання цін на бензин в 2011 р. На сьогодні частка податків в ціні бензинів в середньому становить 35%, дизпалива - 22%", - відзначили аналітики консалтингової групи.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua