Тігіпко: Переговори України з МВФ "зайшли в глухий кут" — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Тігіпко: Переговори України з МВФ "зайшли в глухий кут"

Казна та Політика
4351
Переговори України з МВФ "зайшли в глухий кут". Про це сьогодні під час брифінгу заявив віце-прем'єр міністр, міністр соціальної політики України Сергій Тігіпко, передає кореспондент РБК-Україна.
"Переговори зайшли в глухий кут. Позиція одна - підняти тарифи. Піднімати тарифи ми не будемо. Ми сьогодні говорили, що 25% населення вважають себе бідними, прошарок середнього класу теж не такий значний... А там приблизно потрібно підняти тарифи на 32% для всіх сімей, я вважаю, що сьогодні це дуже дорого. Сьогодні ми на це не підемо", - заявив Тігіпко.
Нагадаємо, вчора прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що міністр фінансів України Юрій Колобов у березні 2012 р. поїде до Вашингтона для переговорів з МВФ щодо двосторонньої співпраці.
Раніше Азаров заявляв, що Україна попросить Міжнародний валютний фонд рефінансувати борг, погашення якого припадає на 2012 рік, новими кредитами в рамках програми stand-by. За словами Азарова, якщо МВФ не зможе надати другий транш кредиту stand-by, то Україна матиме право ставити питання про те, щоб МВФ не наполягав на погашенні заборгованості, яка утворилася в 2008 р.
Востаннє місія МВФ працювала в Україні восени минулого року, після чого взяла паузу для відпрацювання технічних питань. А 5 березня головою місії МВФ в Україні замість Таноса Арванітіса був призначений колишній керівник місії фонду в Білорусії Кріс Джарвіс.
У лютому Президент України Віктор Янукович заявив, що Україні дуже потрібні кредити МВФ. А чиновники, у тому числі прем'єр Микола Азаров і віце-прем'єр Сергій Тігіпко, неодноразово заявляли, що навіть якщо Україні не вдасться домовитися з МВФ про відновлення співпраці, країна в 2012 р. впорається і без кредиту МВФ.
Програма співпраці України і МВФ, схвалена в липні 2010 р., передбачає виділення Україні кредиту на суму 15 млрд 150 млн дол. під ставку 3,5% річних. Термін дії програми становить 2,5 роки. Відразу після схвалення програми співпраці Україна отримала перший транш у розмірі 1 млрд 890 млн дол. Рішення про виділення другого (і останнього) траншу в розмірі 1 млрд 500 млн дол. рада директорів МВФ прийняла 22 грудня 2010 р.
У 2011 р. транші МВФ Україна не отримувала. Київ втратив можливість отримати від МВФ три квартальні кредити в розмірі приблизно 1,5 млрд дол. кожен в рамках програми stand-by загальним обсягом 15,5 млрд дол. через порушення погоджених з фондом термінів проведення пенсійної реформи (набрала чинності з 1 жовтня) та підвищення тарифів на газ.
Згідно з оцінками Світового банку, в даний час існує ризик розірвання чинної угоди про кредитну програму stand-by Україні з МВФ.
2 березня повідомлялося, що Україна виплатила МВФ 575 млн дол. обслуговування за першим траншем stand-by. Обсяг виплат України МВФ на 2012 р. становить 3,72 млрд дол. Для погашення цієї заборгованості, а також боргів за облігаціями Україна хоче отримати від МВФ нові кредити на 10 млрд дол. А поки кредитів немає, Мінфін буде позичати гроші шляхом продажу ОВДП і держоблігацій.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас