У ВР зареєстрований законопроект про екстрену меддопомогу — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

У ВР зареєстрований законопроект про екстрену меддопомогу

366
Народний депутат України Тетяна Бахтєєва (фракція Партії регіонів) внесла на розгляд Верховної Ради проект Закону "Про екстрену медичну допомогу". Даний законопроект розміщений на офіційному сайті ВР.
У законопроекті наголошується, що бригада екстреної медичної допомоги це оснащена спеціалізованим санітарним транспортом мобільна структурно-функціональна одиниця, яка в цілодобовому режимі надає екстрену медичну допомогу на місці події і під час перевезення людини в невідкладному стані зі своїм лікарем. Виклик її здійснюється за номером 103 або 112.
У законопроекті наголошується, що Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф є юридичною особою, має самостійний баланс, відповідні рахунки в органах казначейства і банках, печатку та бланк зі своїм найменуванням. Відповідно до даного проекту закону, Центр забезпечує, зокрема, прийом викликів екстреної медичної допомоги; формування, обробку та передачу інформації про виклики екстреної медичної допомоги; координацію дій бригад екстреної медичної допомоги та закладів охорони здоров'я щодо надання екстреної медичної допомоги.
У законопроекті передбачено, що відділення екстреної медичної допомоги є структурним підрозділом багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування, в якому в цілодобовому режимі забезпечується надання екстреної медичної допомоги пацієнтам, доставленим бригадами екстреної медичної допомоги або іншими особами, а також пацієнтам, які звернулися за наданням такої допомоги або іншої невідкладної медичної допомоги особисто.
У законопроекті зазначено, що медичні працівники системи екстреної медичної допомоги мають право на підвищені посадові оклади, надбавки за особливий характер праці, за особливі умови праці, доплати за науковий ступінь, за почесні звання, а також за вислугу років залежно від стажу роботи в державних і комунальних закладах охорони здоров'я, інші надбавки і доплати, премії та винагороди, розмір і порядок встановлення яких визначається Кабінетом Міністрів України. А також вони мають право на матеріальну допомогу для оздоровлення під час надання щорічної відпустки в розмірі одного посадового окладу та матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань у розмірі одного посадового окладу, що встановлюються у порядку, визначеному Кабінетом міністрів України; безкоштовне користування житлом з опаленням і освітленням.
Відповідно до законопроекту, особами, які зобов'язані надавати першу домедичну допомогу людині у невідкладному стані, є: рятувальники аварійно-рятувальних служб, працівники державної пожежної охорони, працівники органів та підрозділів міліції, фармацевтичні працівники, водії автомобільних транспортних засобів, провідники пасажирських вагонів, бортпровідники та інші особи, які не мають медичної освіти, але за своїми професійними чи службовими обов'язками повинні володіти практичними навичками надання такої допомоги. У ньому також передбачається, що в разі загрози життю людини, яка знаходиться в невідкладному стані медичні працівники та інші громадяни мають право використовувати будь-який наявний транспортний засіб для проїзду до місця перебування такої людини з метою надання їй невідкладної медичної допомоги або перевезення її до найближчого закладу охорони здоров'я, в якому цій людині може бути надана відповідна медична допомога.
Передбачається, що в разі схвалення даного законопроекту і підписання його Президентом України він повинен вступити в силу з 1 січня 2013 року.
У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що наявні в Україні середні показники смертності від впливу зовнішніх причин становлять 130-135 осіб на 100 тис. населення, що в 3-5 разів вище, ніж у розвинених європейських країнах. При цьому в Україні близько 24% постраждалих помирають в лікарнях, а 76% - за їх межам, на місці настання невідкладного медичного стану або по дорозі до лікарні, тоді як в розвинених країнах 72% постраждалих помирають в лікарнях.
У записці зазначається, що "щорічно в Україні бригадами швидкої медичної допомоги за викликами громадян здійснюється понад 13 млн. виїздів до пацієнтів, однак наявний у вітчизняній системі охорони здоров'я санітарний транспорт, його обладнання і усталений ще з часів колишнього СРСР порядок їх використання не відповідають сучасним вимогам".
У ній також підкреслюється, що не відповідають сучасним організаційним і технічним вимогам і прийомні відділення багатопрофільних лікарень, в які надходять пацієнти в станах, що загрожують життю. А також вкрай недостатнім є рівень оснащення закладів охорони здоров'я та бригад швидкої медичної допомоги сучасними засобами зв'язку та навігації.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас