На обмін грецьких держоблігацій погодилися власники 85,8% паперів


На обмін грецьких держоблігацій погодилися власники 85,8% паперів

На обмін грецьких держоблігацій в приватному секторі погодилися власники 85,8% паперів, повідомила влада Греції сьогодні. Раніше грецькі чиновники неофіційно заявляли, що рівень добровільної участі в пропозиції перевищив 75%, а потім 85%.

Греція розраховувала досягти 90% добровільної участі інвесторів в обміні, щоб точно виконати операцію. Влада повідомляла, що якщо на угоду погодяться власники 75-90% паперів, рішення буде прийнято за підсумками консультацій з єврозоною і Міжнародним валютним фондом.

Афіни поширять умови угоди на всіх держателів боргу, який становить 177 млрд євро. Однак ще 18 млрд євро були позичені в рамках міжнародного законодавства, що дозволить хедж-фондам та іншим власникам облігацій оскаржувати в суді угоди грецької влади та інших кредиторів.

Обмін держоблігацій Греції, що належать приватному сектору, є невід'ємною складовою другої програми фінансування Греції з боку єврозони і Міжнародного валютного фонду (МВФ) обсягом 130 млрд євро.

Греція направила приватним інвесторам офіційну пропозицію про обмін паперів 24 лютого 2012 р. і приймала відповіді до 21:00 за центральноєвропейським часом 8 березня (22:00 8 березня за київським часом). Банкам, страховим та інвестиційним компаніям і роздрібним інвесторам, яким належить близько 206 млрд євро грецького боргу, пропонується замість старих облігацій отримати нові з термінами обігу від 11 до 30 років і середньозваженою ставкою купона 3,65% (ставка буде наростати з первинних 2% до 4,3%), тож номінальна вартість облігацій при обміні буде скорочена на 53,5%, а фактичні втрати інвесторів складуть близько 74% (виходячи з так званої чистої наведеної вартості, або NPV).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua