Греція застосує спеціальну обмовку, яка примусить незгодних інвесторів до обміну держпаперів


Греція застосує спеціальну обмовку, яка примусить незгодних інвесторів до обміну держпаперів

Греція застосує спеціальну обмовку, яка примусить незгодних інвесторів до обміну держпаперів, що дозволить довести ступінь участі приватних інвесторів в обміні облігацій до 95,7%. На обмін грецьких держоблігацій в приватному секторі погодилися власники 85,8% паперів, повідомила влада Греції сьогодні о 8:00 за київським часом. Раніше грецькі чиновники неофіційно заявляли, що рівень добровільної участі в пропозиції перевищив 85%.

Як повідомляється в прес-релізі Міністерства фінансів Греції, до обміну пред'явлені папери на 152 млрд євро, тобто 85,8% від загальної кількості державних облігацій, випущених в рамках грецького законодавства на 177 млрд євро. При цьому власники лише 5,3% облігацій, що регулюються грецьким правом, стали проти використання так званого "застереження про колективні дії" (collective action clause, CAC), яке дозволяє примусити незгодну меншість до обміну.

Таким чином, Греція ухвалила рішення задіяти застереження, про що влада країни поінформувала її міжнародних кредиторів (єврозона та Міжнародний валютний фонд). Це означає, що добровільно-примусовому обміну підлягають усі 177 млрд євро держоблігацій, випущених в рамках законодавства Грецької республіки.

В обігу також перебувають держпапери Греції на 29 млрд євро, що регулюються іноземним або міжнародним правом (зокрема, англійським). Як повідомляє грецький Мінфін, власники приблизно 20 млрд євро цих паперів (69%) також погодилися на обмін. Таким чином, з урахуванням застереження про колективні дії, яке буде застосоване стосовно паперів, випущених в рамках грецького права, в обміні візьмуть участь облігації на загальну суму 197 млрд євро, або 95,7% від загального номіналу паперів на руках у приватного сектора.

Греція продовжила термін прийому заявок від власників її облігацій, випущених в рамках іноземного або міжнародного права, до 22:00 23 березня 2012 за київським часом. Дедлайн для інвесторів, яким належать облігації, що регулюються грецьким правом, закінчився о 22:00 8 березня за київським часом.

Нагадаємо, обмін держоблігацій Греції, що належать приватному сектору, є невід'ємною складовою другої програми фінансування Греції з боку єврозони і МВФ обсягом 130 млрд євро. У разі провалу операції з приватними кредиторами Греція не змогла б отримати нові міжнародні кредити, що означало б неминучий дефолт.

24 лютого 2012 р. Греція направила офіційну пропозицію банкам, страховим та інвестиційним компаніям і роздрібним інвесторам, яким належить близько 206 млрд євро грецького боргу, обміняти старі облігації на нові з термінами обігу від 11 до 30 років і середньозваженою ставкою купона 3,65% (ставка буде наростати з первинних 2% до 4,3%).

Номінальна вартість облігацій при обміні буде скорочена на 53,5%, що дозволить Греції скоротити обсяг держборгу приблизно на 100 млрд євро. На кожні 100 євро старих паперів інвестори отримають нові облігації номіналом 31,5 євро плюс короткострокові папери Європейського фонду фінансової стабільності (EFSF) номіналом 15 євро (таким чином буде реалізовано скорочення основного боргу на 53,5%). Фактичні втрати інвесторів при обміні складуть понад 53,5%, а саме - 74%, виходячи з так званої чистої наведеної вартості (NPV).

Греція розраховувала досягти 90% добровільної участі інвесторів в обміні, щоб точно виконати операцію. Влада повідомляла, що якщо на угоду погодяться власники 75-90% паперів, рішення буде прийнято за підсумками консультацій з єврозоною і МВФ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua