Рівень безробіття в Греції в грудні 2011 р. побив рекорд, склавши 21%


Рівень безробіття в Греції в грудні 2011 р. побив рекорд, склавши 21%

Рівень безробіття в Греції в грудні 2011 р. побив новий рекорд, склавши 21%. Про це свідчать дані грецького статистичного агентства ELSTAT. У листопаді 2011 р. показник був на рівні 20,9%.

Важка ситуація на ринку праці посилилася на тлі заходів жорсткої економії, що приймаються урядом країни. Програма по скороченню дефіциту бюджету, що проводиться грецькою владою під тиском міжнародних кредиторів і покликана уберегти країну від стихійного дефолту, обернулася для грецького ринку праці банкрутствами підприємств і масштабними скороченнями. Середньорічне безробіття в Греції в 2011 р. підскочило до 17,3% з 12,5% в 2010 р., свідчать дані ELSTAT.

Показники грецького безробіття не скореговані на чинник сезонності. Середній рівень безробіття (скорегований на сезонність) в 17 державах єврозони підвищився в грудні 2011 р. до 10,6% проти 10,5% в листопаді 2011 р.

Зараз вся увага світової громадськості прикована до результатів програми по обміну держоблігацій, покликаної заощадити Греції більше 100 млрд євро і відкрити дорогу виділенню країні другого пакету фінансової допомоги обсягом 130 млрд євро. Підсумки програми обміну будуть відомі пізніше сьогодні і, за словами грецької влади, будуть обнадійливими.

Невід'ємною складовою частиною програми є участь приватних інвесторів в обміні грецьких держпаперів зі скороченням 53,5% номінальній вартості. Грецький уряд встановив, що буде зобов'язаний виконати обмін тільки після досягнення 90-процентного рівня участі інвесторів. Якщо ж до обміну буде пред'явлено від 75% до 90% паперів, Греція ухвалить рішення, виходячи з консультацій з єврозоною і Міжнародним валютним фондом (МВФ).

Нагадаємо, рівень безробіття в зоні євро в січні 2012 р. підвищився до 10,7%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua