Банк Англії зберіг облікову ставку на рівні 0,5%


Банк Англії зберіг облікову ставку на рівні 0,5%

Банк Англії залишив базову облікову ставку без зміни - на найнижчому в історії рівні в 0,5% річних. Таке рішення, що збіглося з очікуваннями аналітиків, було прийнято сьогодні на засіданні комітету з кредитно-грошової політики банку.

Нагадаємо, 9 лютого ц.р. Банк Англії також залишив базову облікову ставку без зміни. У той же час, фінрегулятор збільшив програму "кількісного пом'якшення" (QE), в рамках якої Центробанк створює нові резерви у фінансовій системі, купуючи цінні папери, ще на 50 млрд фунтів стерлінгів (близько 60 млрд євро). Після цього рішення загальний обсяг програми QE складає 325 млрд фунтів стерлінгів (389 млрд євро) - приблизно 20% від ВВП Великобританії.

Банк Англії очікує, що новий раунд скупки активів на 50 млрд фунтів займе близько трьох місяців.

Відновлення британської економіки після рецесії 2008-2009 рр. проходить повільно, а в IV кварталі 2011 р. ВВП країни скоротився на 0,2% по відношенню до попереднього кварталу, що стало першим зниженням показника з кінця 2010 р. Тим часом інфляція у Великобританії сповільнюється, що виправдовує додаткові монетарні стимули.

Нагадаємо, британська програма QE була оголошена в березні 2009 р. і припинена в січні 2010 р., коли Банк Англії довів покупки облігацій до 200 млрд фунтів. Комітет Банку Англії з грошово-кредитної політики здивував ринки на початку жовтня 2011 р., вирішивши почати другий раунд програми QE раніше і більш масштабно, ніж очікувалося, щоб підтримати економіку країни. У жовтні 2011 р. Центробанк збільшив обсяг програми до 275 млрд фунтів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua